Nie można się połączyć z siecią

Co to może być? Wykrywa mi wszystkie sieci bezprzewodowe w pobliżu, ale nie mogę się z żadną połączyć nawet z niezabezpieczoną. Komputer po formacie, wszystkie sterowniki są.

Windows XP + wszystkie aktualizacje

Intel PRO/Wireless 3945ABG

Może sygnał za słaby.

Nie no proszę o sensowne odpowiedzi…

Filtrowanie po MAC-u wydaje się bardziej sensowne? :wink:

Niby tak, ale nie jestem jedną z tych osób które nie wiedzą co mają poustawiane na routerze. Tak jak już wspominałem, nie łączy z żadną siecią bezprzewodową, więc problem leży gdzieś po stronie komputera. Tylko gdzie?

Tak jak kolega napisał wyżej,to że nie ma haseł i sieć nie jest zabezpieczona to nie wyklucza to tego że filtrowanie MAC mają włączone i dlatego nie połaczy Ci się z tymi sieciami,bez jaj ale nikt nie zostawi Ci otwartej sieci :wink:

Dogadaj się z sąsiadem i bedziesz miał sieć:)

@marcin86s, czyli rozumiem, że nie masz też “na sztywno” ustawionego IP na swoim routerze lub zmienioną maskę, a wcześniej nie miałeś w systemie ręcznego ustawienia konfiguracji karty sieciowej?

Dlaczego przy każdym temacie na tym forum ktoś traktuje mnie jak debila? Na swój router sam osobiście wgrywałem dd-wrt, sam osobiście konfigurowałem wszystkie zabezpieczenia. I nie zależnie czy zabezpieczenia są włączone czy nie nie łączy się z siecią. U mojej kobiety jest to samo, mimo że wszystkie pozostałe urządzenia łączą się bez problemów.

Dodane 10.04.2013 (Śr) 20:25

Wszystko jest na DHCP, dajcie sobie spokój z routerem…

no to jeżeli masz wszystkie sterowniki i wszystko jest okej to chyba jest wina sieci,dlatego każdy próbuje coś podpowiedzieć:) może spróbuj zainstalować jakieś inne sterowniki czy coś…,przełóż kartę sieciową do innego pci,niech samo znajdzie stery