Nie można skonfigurować kopii zapasowej - nie widzi dysku

Witam!

Po kilku miesiącach używania netbooka (Acer AO722, jeśli ma to jakieś znaczenie) postanowiłam wykonań kopię zapasową systemu. Po raz pierwszy próbowałam kilka dni temu, i wtedy wyskoczył mi błąd; konfiguracja kopii nie mogła się w ogóle rozpocząć. Dzisiaj spróbowałam ponownie i konfiguracja kopii włączyła się, ale z jakiegoś powodu na liście nie ma dysku twardego. Czy to normalne? Jeśli nie, to jaka może być tego przyczyna?

Trochę z innej beczki - do niedawna, gdy włączałam bądź wyłączałam caps locka, na ekranie na kilka sekund pojawiała się grafika kłódki. Teraz już jej nie ma. Właściwie nie wiem czy to ma jakikolwiek związek/znaczenie, ale obawiam się wirusa, którego mógł przeoczyć avast.

Hej,

A masz utworzoną na dysku więcej niż jedną partycję (nie licząc ukrytej, z której przywracany jest system operacyjny)? Kopia zapasowa potrzebuje oddzielnej partycji, do zapisania plików - ewentualnie zapisać można pliki na płycie DVD bądź dysku zewnętrznym czy Pendrive’ie.

Za wyświetlanie takich grafik odpowiada program Acer Launch Manager. Sprawdź, czy przypadkiem nie został on usunięty z autostartu bądź odinstalowany z systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Faktycznie, nie miałam dysku podzielonego na partycje. Nie wpadłabym na to. Dzięki za pomoc!

Hej,

Zawsze można to zmienić, korzystając nawet z narzędzi dostępnych bezpośrednio w systemie Windows 7 - Jak zmienić rozmiar partycji Windows 7

Pozdrawiam,

Dimatheus