NIe można uruchomić CHKDSK z parametrem /f

Mam problem z CHKDSK-iem w XP Home, otóż, gdy nie wiem dlaczego, nie uruchamia się przy starcie Windows, nawet gdy zaplanują skanowanie, nie mówiąc już o skanowaniu, gdy niewłaściwie wyłączę system. Można to jakoś naprawić?

Sprawdź, czy w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager wartość BootExecute jest typu REG_MULTI_SZ i czy jest ustawiona na

autocheck autochk *

W tym kluczu mam dosłownie tak wpisane:

autocheck autochk /p \??\C:

autocheck autochk *

Generalnie chodzi mi o to, że jak dam w konsoli chkdsk c: /f (dla głownej partycji) to chkdsk nie startuje później podczas kolejnego startu Windows (zawsze tak było). Z drugiej strony np. narzędzie PAGEDEFRAG do optymalizacji pliku wymiany uruchamia się normalnie podczas startu windy

Pliki

C:\WINDOWS\system32\autochk.exe

C:\WINDOWS\system32\chkdsk.exe

C:\WINDOWS\system32\chkntfs.exe

są na dysku, we wskazanym folderze? Podgląd zdarzeń nie informuje o żadnych błędach (najprawdopodobniej ze źródła Winlogon)

Bo pierwsza linijka z tego co podałeś wskazuje, że sprawdzanie dysku zostało zaplanowane. I to bezwarunkowo.

P.S. Właśnie coś znalazłem… Używasz może ArcaVira? http://forum.arcabit.pl/viewtopic.php?p=10077

Tak, używam ArcaVira. Dzięki za linka, pomogło. Ciekawy związek - tworzenie raportów firewalla na zaplanowane uruchamianie sprawdzania dysku :smiley:

WIelkie dzięki :slight_smile: