Nie można uruchomić systemu windows-coś z boot.ini

Witam. Miałem ubuntu jednak mam ciut głupią konfigurację laptopa i niby powinno wykrywać internet a jednak nie wykrywa i nie bardzo chce mi się bawić(dla WiFi-kismet itd.) w te wszystkie ndiswrappery, a że system troche zamulony główny to postanowiłem sformatować to 5GB i swap, połączyć i zrobić ntfs. Zrobiłem jednak gruba wywaliło :frowning: no to fixmbr i jest(tutaj już chyba zaczął się problem ale nie jestem pewiem bo windowsa nie odpalałem).

Płyta windowsa wkładam i instaluje, zainstalowałem i chodzi ten win, to szybko sterowniki i wszystko lux, zainstalowałem sobie Couter Strike i boot.ini wchodze i edytuj domyślny system operacyjny na ten 1-C do korzystania windows a 2-D miał być do gier, bo na 1 windows mi muli system i kiepsko gry chodzą a powinny wyśmienicie na moim sprzęcie.

Zmieniam w boot.ini domyślny system na ten 1© i daje czas na 3 sekundy, zapisuje, uruchom ponownie i wyskakuje coś takie.

Mam nadzieję że nie jest bardzo haotycznie opisane.

Acha i wcześniej chciało plik hal.dll, czytałem w necie i było o robieniu boot.ini z konsoli odzyskiwania, ale nie działa to podmieniłem to dll ze strony dll.com bodajże i teraz zmieniła się treść błedu.

Nie chciałbym reinstalować tamtego systemu bo musiałbym znowu dopasowywać do swoich potrzeb.

Jest legalne instalowanie dwóch systemów z jednej płyty na tym samym komputerze, system wersja OEM.

Oryginalna płyta i wersja OEM tyle że chce dwa windowsy na laptopie mieć ale legalne i z tej samej licencji, OEM bodajże przypisane do płyty głównej to powinno być wszystko dobrze według prawa:D

Daj zawartość pliku boot.ini i powiedz co chciałeś w nim uzyskać.

A co hal.dll, to w konsoli odzyskiwania:

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\system32\

a jak nie działa

expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\system32\hal.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\hal.dl_C:\Windows\system32\

Do odbudowy boot.ini służy komenda bootcfg

hehe, szczęśliwy jestem bo naprawiłem i to się wysypał hal.dll na pewno.

Skopiowałem go na ostro jakby z płyty windowsa, zmieniłem mu to rozszerzenie z dl_ na dll i podstawiłem, ale pamiętałem że ma 131KB ten co zamieniałem na dll.com miał 9xKB a ten co zamieniałem z płyty 53KB to zdziwienie i sobie myśle a zobacze ile ma ten w tym systemie(do gier) i miał 131KB to zmieniam i odpalam i patrze a tu monit logowania o hasło :slight_smile:

Dzięki @cosik_ktosik mimo wszystko za odpowiedź.

bootcfg korzystałem to narobiłem 7 wpisów :smiley: bo nie można spod konsoli wykasować i teraz w systemie posprzatałem wpisy.

A tak w ogóle to kiedy nie popatrze to Ty odpisujesz prawie w każdym temacie :slight_smile:

Wiedza widze ogromna, ciekawe ile lat masz i jesteś prawie jak bot bo kiedy nie popatrzeć to Ty odpiszesz jako jeden z pierwszych.

Bolo92 , jak ci zależy na kilku infomacjach na temat cosik_ktosik , to wystarczy kliknąć w jego avatar. Tam masz to o co pytasz: wiek-27 zawód-informatyk programista.

A co do twojego problemu to nie wiem czy cie dobrze zrozumiałem, nie wiem o co ci dokładnie chodzi i nie wiem czy już sobie poradziłeś czy nie, ale może to pomoże:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=14&t=245526

Plik ten należy wypakować, a nie zmienić rozszerzenie. Do tego użyj komendy expand lub wypakuj zwykłym kompresorem plików i dopiero wtedy skopiuj do docelowej lokalizacji.

tez to kiedys mialem i musialem zrobic nowy system :frowning: wszystkie gry pszepadly

witam mam problem bo mam 2 systemy Windows XP professional i vista jak włańczam XP to mi pisze Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku. Nie można dokonać odczytu ze wskazanego dysku

startowego. Sprawdź ścieżkę oraz dysk. Sprawdź w dokumentacji systemu Windows oraz w instrukcji obsługi sprzętu dodatkowe informacje na temat konfiguracji dysku. co mam zrobi vista działa ale lipa bo na xp mam wszystko w grane gry problem zrobił sie tak bo chciałem podzieli na 2 partycje programem nie pamiętam jakim zresetowało kompa i lipa można

wiem że coś boot.ini Robiąc formatowanie a później partycje na dysku szwagra za pomocą partition magic, musiała sie przestawić kolejność partycji na moim dysku SATA lub coś takiego. Mam ich trzy. Żeby to naprawić musiałem poprawić ścieżkę dostępu w pliku boot.ini. Chciałem po eksperymentować z numerami partycji, ale nie musiałem bo trafiłem za pierwszym razem. Zamiast dotychczasowej 4 wpisałem 3. I cały problem znikł. Dziękuję jeszcze raz za pomocny link.:slight_smile:

nie to opisze jak to zrobić ja tylko partycje dzieliłem tylko ja amator to wiecie zwaliłem opiście jak to zrobic działa mi tylko vista a XP nie