Nie można uruchomić trybu aero w windowsie 7

Witam! Mam netbooka samsung n220, z systemem windows 7 ultimate sp 1 i nie mogę włączyć trybu aero. W tamtym roku tryb aero śmigał spokojnie jednakże po zmianie na kompozycje podstawową nie da się z powrotem ustawić kompozycji aero. Po próbie uruchomienia pokazuje się czarny ekran z konturami okien, wtedy pomaga tylko restart i odzyskiwanie systemu. Szukałem pomocy na microsoft.com i spróbowałem narzędzia ‘fix it’ ale nie pomogło gdyż efekt był taki sam. Proszę o pomoc!

Zainstalowane sterowniki od GPU?

zainstalowane, najnowsze do karty GMA 3150

Sprawdź jak wygląda sprawa w indeksie wydajności, może potrzebuje odświeżenia, w zasadzie nawet jeżeli wszystko jest tam OK to odświeżenie nie zaszkodzi.

BTW. Stosowałeś jakieś niecertyfikowane style wizualne?

niestety nic nie pomogło ;/ a style używałem tylko z microsoft.com ściągane z okna kompozycji. Chyba od stycznia używałem podstawowej kompozycji i teraz chciałem wrócić do aero ale komputer się tak właśnie zawiesza i nic nie pokazuje oprócz kursora i czarnego ekranu. Po restarcie i zalogowaniu znów widać kursor i czarny ekran, pomaga tryb awaryjny i odzyskiwanie systemu. Czy może jest to wina service packa? W styczniu aero działało…