Nie można uruchomic visty

(Samelas) #1

Witam taki problem że:

Jeżeli wchodze normalnie do Windowsa visty (Home Basic) To Wyskakują do połowy takie kreski i zacina sie komp i resetuje się.

Natomiast gdy wchodzę w tryb awaryjny Niebieskie tło ... (********)

Gdy chce zainstalowac Viste Nie da się! błąd 0xE0000100 Jasny gwint... A Xp niewiem bo nie próbowałem! !!

uwaga system sie zalonczyl ale nie mozna nic zrobic : nic zainstalowac

(lazikar) #2

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Samelas) #3

nie moge nic sciagnac z internetu ... dlaczego ? :frowning:

(Piotr Wik) #4

to nie system - to komp :smiley: ;

masz pewnie problem z pamięcią, grafą (uwala kompa) lub ..... z całą resztą

sprawdź w pliku minidump (powstaje po BSOD) co było przyczyną

(Samelas) #5

jak to sprawdzic? A co do błędu instalacji to :

Instalacja systemu windows napotkała nieoczekiwany błąd. Sprawdź czy źródła instalacji są dostępne, a nastepnie ponownie uruchom instalację.

kod błędu 0xE0000100

(Piotrkijak) #6

sprubój odłączyć kompa od neta na czas instalacji...

Error Code 0x800710FE

On your Windows Vista PC, perform the following:

First set up an offline sync partnership with a network folder.

Next, disable the network connection of your Vista PC.

In this scenario, if you try to edit a file located on a network folder that exists on your Vista PC itself, the following error message may be [...]

(Samelas) #7

to jest tylko wlan takze go nie łączy ...

(Piotrkijak) #8

to może ściągnij microsoft windows debugging tools i odczytaj crash dump'a. Na samym dole będzie pisać probably caused by(czy jakoś tak) i nazwa pliku. Nazwe pliku wklepujesz w google i teoretycznie msz odpowiedź na pytanie co wywołuje błąd.

(Samelas) #9

a nie trzeba miec 40gb wolnego na dysku i wtedy ta instalacja ruszy?

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #10

a skąd masz tą viste?

(Samelas) #11

z laptopa :< jakaś niebieska pisze na niej upgrade

P.S Gdzie wrzucic Sterowniki SATA? Można na Płytke czy tylko FLOPPY!

(Piotrkijak) #12

tak - musi być minimun dysk 40 giga, bo sama vista zajmuje 15 giga...

(Samelas) #13

aha a z tymi sterownikami ?

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #14

wchodzisz na strone producenta laptopa, szukasz sterów do sata a następnie z pod windy nagrywasz je na dyskietkę. Potem podczas instalacji jak się zbotuje płyta i będzie niebieski ekran ( ten tuż przed sprawdzaniem konfiguracji komputera ) naciskasz F6 i wgrywasz wszystkie stery ( chyba 4 ). Potem instalacja XPeka idzię jak z górki.

pamiętam że się coś w biosie zmieniało i bez stacji dyskietek wykrywało dyski ale już nie pamiętam jak było. Poszukaj w biosie czegoś co pisało by Sata i zmień na inną opcje ( nie pamiętam jaka ale są chyba tylko 2 ) a następnie bez sterów powinno ruszyć. Ja raz tak robiłem i było ok.

Pozdro

(Piotrkijak) #15

Żeczywiście tak jest... Nie wiem czy nie przekręcam, ale chyba wejść bios i przestawić z trybu ahci na ide zainstalować xp i po instalacji spowrotem przestawić na ahci bo system już go bez problemu wykryje.... Lecz niestety nie wszystkie biosy mają tą opcje...

Co do sterowników do dysku, to radziłbym je zintegrować programem nlite... Przynajmniej nie trzeba będzie wkładać dyskietki bo instalator sobie już sam wczyta sterowniki z płytki... Program jest bardzo intuicyjny, więc powineneś sobie poradzić samemu....

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #16

szkoda że o tym wcześniej nie wiedziałem, nie wydawał bym 20 funtów na stacje dyskietek

a po 2 to nie trzeba przestawiać s powrotem do tego trybu.

(Piotrkijak) #17

trzeba bo podobno tryb ide skraca żywotność dysku....

(Piotrkijak) #18

samelas , bądź przygotowany też na to, że możesz mieć problem ze saterownikami to jak ja mojej cioci zmieniałem vistę na xp to przez 4 dni szukałem sterowników i i tak nie znalazłem wszystkich...

i utwórz płytę recovery - jak to zrobić znajdziesz w intrukcji... I też przy instalacji na wszelki wypadek nie usuwaj partycji recovery lub rescue... Dzięki temu w razie czego będziesz mógł wrócić to visty...

(Samelas) #19

recorvery ale jak ? A te sterowniki to gdzie wrzucic na Windowsa XP?

(Piotrkijak) #20

co do płyty recowery to włączasz kompa wciskasz cały czas F8 i tam będziesz miał specjalne narzędzie do odzyskiwania visty... Wybierasz je i tam bedzie kopia zapasowa... Dalej sobie poradzisz... A co do sterowników to sciągasz program nlite i przy jego pomocy kopiujesz pliki z płyty windowsa xp i wtedy dajesz mu integracja sterowników i utwórz botowalny obraz... Wskazujesz sterowniki do zintegrowania program dodaje je do plików instalatora utwarza obraz iso. Z obrazu nagrywasz płytę(najlepiej na cd-rw) i uruchamiasz z niej kompa...