Nie można usunąć avasta, miganie diody dysku i wolny start

Witam,

mam parę problemów z laptopem przedstawię je najlepiej w punktach.

  1. Nie mogę usunąć Avasta Free- pare dni temu zrobiłem przywracanie systemu, avast miał wyłączoną ochrone i nie da się włączyć. Chciałem usunąć lecz występują błędy i nic nie da się zrobić. W panelu sterowania i usun programy nie ma avasta nie da się wyłączyć go i nic.

  2. Dioda od dysku miga a nigdy tak się nie działo.

  3. Od czasu przywracania system wolno się włącza i wolno pokazuje wszystko. Po przywracaniu po wpisaniu hasła i zalogowaniu nie można było włączać programów było tylko pokazane kółeczko ładowania jednak juz tego problemu nie mam.

Pozdrawiam

No cóż ja nie bawiłbym się z programami antywirusowymi i zrobiłbym format partycji c bo tam są najczęściej wirusy. Tak będzie najprościej. Ale może ktoś z forumowiczów poda jakiś sposób w końcu od tego jest forum.

Jak Ci się uruchomi system, to wyłącz avast w Menedżerze zadań. Pierwsza Opcja. Pobierz CCleaner, uruchom go.

Tam masz coś takiego, jak Narzędzia. Wchodzisz w narzędzia, Autostart, znajdujesz avast! wyłączasz go i/lub usuwasz.

Druga Opcja. Uruchamiasz Menedżer zadań, wyłączasz avast, znajdujesz pozostałości ( czyli folder, albo pliki po nim ),

usuwasz ręcznie do kosza, opróżniasz kosz.

Trzecia opcja. Wyłączasz go i usuwasz poprzez CCleaner, i w Program Files wchodzisz i wywalasz katalog po avast - cie ręcznie.

Uruchamiasz ponownie komputer ( nie resetuj ).

Teraz wyczyść cockie, defragmentuj dysk twardy, opróżnij kosz, i wyczyść rejestr. Daj znać, czy pomogłem.

Nie rób tak jak radzi kruszynek.

:arrow: Ze strony http://www.avast.com/uninstall-utility Pobierasz plik aswclear.exe.

:arrow: Uruchamiasz system w trybie awaryjnym (skrót klawiatury F8)

:arrow: Uruchamiasz pobrany plik aswclear.exe

avast! zostanie usunięty.

Uruchom ponownie komputer w trybie normalnym.

  • Usuwanie w trybie awaryjnym nic mu prawdopodobnie nie da. Niech po prostu ręcznie usunie pliki, lub folder ( pozostałości ) po avast! i tyle.

Po co kombinować z trybem awaryjnym ??

kruszynek w trybie awaryjnym nie działa moduł ochrony. Samo usunięcie plików z Program Files NIE usuwa usługi. Do usuwania AV używa się deinstalatora programu albo narzędzia dedykowanego pobranego ze strony producenta.

Swoją drogą… masz w ogóle pojęcie na temat Windows czy po prostu zalecasz błędne slogany (czyszczenie rejestru plus defragmentacja)?? #-o

kruszynek , słuchaj starszych i mądrzejszych :wink: antywirusów ,sterowników ,zapór sieciowych itp ,nie usuwa się od tak poprzez shift+del ,programy te przeważnie nakładają swoje filtry na sprzęt (klawiatura/mysz),oraz dołączają się do łańcucha winsock - zwykłe usunięcie przynieś może opłakane skutki - nie pożądane zachowanie sprzętu lub brak dostępu do neta…w sytuacjach awaryjnych usuwa się według instrukcji które podał FadeMind.

Avasta udało mi się usunąć tak jak mowił Kruszynek dziwne gdyż w panelu sterowania i odinstaluj nie było avasta i nie można było nic z nim zrobić ciągłe błędy.

A jak ręcznie usunąłem pliki w trybie awaryjnym to coś się zepsuło w plikach i przywróciło system.

A co radzicie na szybszy start bo jest on naprawde wolny od momentu włączenia komputera a jak wpisze hasło to czekam co najmniej 30 sek aż zniknie Zapraszamy i będzie pulpit

A jak sprawdzam w menedżerze zadań to mam procesów ok. 93 i zużycie pamięci 40% z 4 GB…

Pozdrawiam

Hura :slight_smile: :smiley: :lol: Cieszę sie, że udało mi się pomóc :slight_smile:

:arrow: Wejdź w Panel Sterowania, wybierz System

:arrow: Zaawansowane Ustawienia Systemu i wyskoczy Tobie nowe okno

:arrow: Jest tam linijka, która ma napisane Wydajność i wchodzisz w ustawienia i wybierz niestandardowe

Zostaw sobie tylko 4 opcje

:arrow: Użyj wizualnych stylów okien i przycisków

:arrow: Włącz kompozycję pulpitu

:arrow: Włącz przeźroczystość

:arrow: Wygładź krawędzie czcionek ekranowych

Dzięki temu odciążysz procesor i ram ze zbędnych rzeczy, a cała funkcjonalność i kolory zostaną.

  • Spróbuj i daj znać, czy pomogłem :slight_smile: … Mi po tych zabiegach system się wyłącza 15 - 16 sekund :smiley:

A dużo to zmieni wygląd?

  • Wygląd zostanie praktycznie taki, jaki był, ale za to system jest/będzie lżejszy.

Spróbuję a co to zmieni oprócz że system będzie lżejszy?

Co się wyłącza przez to

Sporo niepotrzebnych rzeczy, które tylko system zaśmiecają, a w zasadzie do niczego się nie przydają :slight_smile:

Ok dzięki zrobię tak jak mówisz

również pobrałem program Soluto może coś pomoże :slight_smile: