Nie można usunąć pliku nazwa_pliku: Odmowa dostępu

od pewnego czasu mam taki problem na dysku D. a mianowicie gdy przenosze jakikolwiek plik z jednego folderu do drugiego albo go wycinam i wklejam pojawia sie taki komunikat

Nie można usunąć pliku nazwa_pliku: Odmowa dostępu.

Upewnij się, że dysk nie jest pełny ani chroniony przed zapisem i że plik nie jest w tej chwili używany.

potem juz z tym nic nie moge zrobic ani usunac ani nic, miejsca na dysku jest jeszcze 130 G, i zaden program nie uzywa tego pliku. stalo mi sie to po nieudanej probie zainstalowania sp1, a mam windowas xp professional. Jesli ktos moze to pomozcie bo juz sporo waznych plików przez to stracilem. :frowning:

a sprobuj zmienić nazwę pliku i wtedy usunąć

Luc4sec możesz go usunąć tak:

:arrow: http://www.strefabezpieczenstwa.pl/topics5/10.htm

Luc4sec , proszę konkretnie tytułować swoje posty, przeczytaj jak mądrze zadawać pytania

  • następnie użyj przycisku icon_edit.gif

to znaczy tak w jednym udalo mi sie usunac dzieki programowi Unlocker (za co z gory koledze dziekuje) natomiast sa jeszcze pliki o takiej nazwie

System Volume Information_restore{B832F875-35F6-4843-8FE0-D9037A540DED}\RP4

gdzie ani nazwy nie idzie zmienic ani odblokowac, a czy np wymiana systemu i i format dysku D pomoglło by?? zeby sie tego pozbyć i żeby mi sie takie rzeczy nie działy???

System Volume Information

System Volume Information to ukryty folder znajdujący się najczęściej na dysku C:.

[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratkę przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy :Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information. Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

Wchodzimy do katalogu _restore{…} są punkty odzyskiwania systemu. Możemy skasować od kilkudziesięciu do kilku gigabajtów danych zgromadzonych w katalogach o nazwie RP[liczba].

UWAGA! Nie należy kasować żadnych plików *.cfg i *.log.

:slight_smile:

NIe ruzumiem tego momentu co mam i gdzie wejsc zeby to otworzyć??

Aby mieć do niego dostęp należy:Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information. Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

1.[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratkę przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy: to znaczy PPM na folder System Volume Information Chyba chcesz mieć dostęp do niego.

Byś wiedział o co chodzi pod tym linkiem masz przedstawione to obrazowo

http://www.idg.pl/porada/90269.html

:slight_smile: