Nie można usunąć pliku


(Hellbean) #1

Witam.

Mam problem mniej więcej jak w temacie, różnica polega tylko na tym iż plik nie tyle jest zabezpieczony przed usunięciem a po prostu już go nie ma. Otóż rzecz się dzieje na pulpicie systemu Vista, plik został przeze mnie usunięty lecz na pulpicie jakby pozostał lecz formalnie go nie ma (objętość 0kb) jak to sama Vista mi głosi. Tu z góry zaznaczam, że odświeżanie nie pomaga. Próbowałem już nawet czy nie da rady się tego pozbyć jakoś przez tryb awaryjny albo np ErdCommanderem, lecz jak wyżej, plik widoczny ale nie istnieje.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc w pozbyciu się tego denerwującego pliczku :slight_smile:


(Spandau) #2

Podaj dokładną ścieżkę do tego pliku, dodatkowo

Pobierz Combofix przeskanuj system i daj log na forum.

Loga wklej na www.wklejto.pl a w poście daj tylko linka


(Mmiszczuk) #3

Utwórz plik o takiej samej nazwie i rozszerzeniu, przekopiuj na pulpit a następnie usuń z pulpitu. :wink:


(Hellbean) #4

więc tak tutaj link do loga:

http://www.wklejto.pl/10327

a tak wygląda ścieżka do pliku:

http://hellbean.cba.pl/screen.jpg

Plik próbowałem utworzyć poprzez notatnik (jako wszystkie pliki) i nadpisać ten co istnieje lecz jakoż iż nie da się nadpisać czegoś czego nie ma to tworzy nowy identyczny.


(huber2t) #5

W logu nic nie widzę

Usuń ten plik Kiilboxem


(Chillout) #6

lub Unlockerem.


(Mmiszczuk) #7

Unlocker nie działa w viście


(Chillout) #8


(Hellbean) #9

ja już próbowałem usuwać to killboxem, ale tak jak pisałem, nie da się usunąć czegoś czego nie ma dla potwierdzenia moich słów screen:

http://hellbean.cba.pl/screen_1.jpg

zrobiłem jeszcze defragmentacje, bo jak podejrzewam to jakiś błąd na dysku jak mniemam, lecz i to nic nie pomogło.


(Abov) #10

Plika nie ma a śmieći w rejestrze zostały po nim , błąd systemowy podczas usuwania to http://www.instalki.pl/programy/downloa ... leaner.php powinno pomóc


(Hellbean) #11

problem w tym, że ja regularnie używam CCleaner'a oraz jv16 i niestety to również nie pomogło


(Abov) #12

Reg Cleanera użyj , jest śmieć w rejestrze i musisz czyścić rejestr. NA pewno.

albo Registry Booster [http://rapidshare.com/files/*********** ... ******.rar](http://rapidshare.com/files/ **********************************************************************.rar)

Password do archiwum *****************************


(Frog) #13

Sf-Sr , polecam pośpieszną lekturę regulaminu:

viewtopic.php?f=5&t=210226

Za podanego przez Ciebie linka przyznaję stosowne odznaczenie.


(Hellbean) #14

niestety nie pomogło... mhm pewno racja w tym jest, że to błąd rejestru, ale powiedzcie mi może ja coś źle robię, tzn może to powinnem w trybie awaryjnym robić?


(Olixxx94) #15

spróbuj modułem Odkurzacza Force Delete. Można spytać, jaki to plik?? Czy to pozostałość po jakimś programie??


(Hellbean) #16

niestety nic, ja w sumie nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, jak pisał Sf-Sr , że to może być jakiś błąd rejestru, usunąć się tego nie da bo tego zasadniczo nie ma :slight_smile: chyba, że się mylę.

co do pliku to miała być mp3jka.


(Spandau) #17

Spróbuj tak

Jeśli masz Total Commandera (itp) to zamknij w procesach explorer.exe i usuń plik przez właśnie Total Commandera i na końcu ponownie uruchom explorer.exe wzięte z tego wątku http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=105886 choć nie wiem czy u Ciebie zadziała.

:slight_smile:


(Hellbean) #18

Mhm no nie dało rady niestety, co prawda robione przez xplorer2 ale to chyba nie ma znaczenia jak myślę.

Aczkolwiek ciekawe bo to jest bardzo podobna sytuacja jak w tym ww. przypadku, to również pozostałość po firefoxie lecz u mnie to nie widnieje jako plik .part czy jak to sobie tam firefox oznacza tylko bez żadnego rozszerzenia.

I w sumie to ja to już próbowałem usuwać pod erdcommanderem, więc z pominięciem Windowsa który mógłby blokować dostęp do tegoż pliczku, zaczynam się już zastanawiać czy to nie jakiś błąd dysku.


(nintyfan) #19

Może podaj nazwę tego pliku. Jeżeli plik ma niedozwolone znaki, np. backslahe, to go nie usuniesz. W WinXP są jeszcze chyba jakieś niewidoczne znaczki, co utrudniają usunięcie pliku. Nie wiem, jak sytuacja przedstawia się w Viście.


(Hellbean) #20

proszę: "Video ft. Ania Wyszkoni - Soft. Ania Wyszkoni - Soft"

i co ciekawe rozszerzeniem pliku jest ". Ania Wyszkoni - Soft", ale tak jak mówię nie mam pojęcia jak to zmienić ponieważ plik formalnie nie istnieje i nie mogę zmienić nazwy, nadpisać go etc etc, krótko mówiąc nie da się nic edytować co z nim związane, nawet ukryć. Ścieżka i konkretniejsze info o pliku jest w screenie w jednym z moich pierwszych postów w tym temacie.