"Nie można wczytać direct3D" - jak przywrócić direct3D?

Witam bardzo serdecznie!

Przeszukałem już wszystkie tematy na tym jak i innych forach związanych z błędem direct3D ; wypróbowałem wszystkie chyba sposoby i nic nie przyniosło oczekiwanego rezultatów, dlatego postanowiłem osobiście poprosić o pomoc.

Gdy chce odpalić jakąkolwiek grę, wyświetla mi błąd “Nie można wczytać direct3D.”

Problem zaczął pojawiać się, gdy zostało zamontowana dodatkowa karta sieciowa, gdyż ta zintegrowana z płytą główną padła. (Podejrzewam, że nie ma to z tym nic wspólnego, ale piszę na wszelki wypadek)

Myślałem, że wstawienie nowej (niezintegrowanej z płytą główną) karty graficznej pomorze, jednakże to nic nie dało.

W dxdig nie wyświetla mi możliwości sprawdzenia moduły Direct3D, a na pc o gorszych standardach, mocy i karcie graficznej bez problemu występuje, wiec o co chodzi?

Na pc są ściągnięte wszystkie aktualizacje systemu i sterowników karty graficznej.

Co się dzieje? Proszę o pomoc?

Z góry dziękuje, i pozdrawiam! :smiley: :wink:

Cześć

Napisz jaką masz karte graficzną i jaki system. Aktualizowałeś DirectX w systemie

Posiadam kartę ATI radeon x1800gto.

Była testowana na systemie XP i 2003

DirectX został zaktualizowany po 9.0c - ale słyszałem, że podobno jest ta wersja mocno “niestabilna” z jakimiś błędami i lepiej starszą wersje zostawić, ale nie jestem pewny.

Cześć

Przeinstaluj sterowniki do karty graficznej i zaktualizuj DirectX.

Jakim sposobem przeinstalować sterowniki?

Bo znam parę sposobów i nie wiem, który może w tym przypadku zadziałać?

DirectX zaktualizować do najnowszej wersji?

Cześć

Odinstaluj sterowniki najlepiej w trybie awaryjnym. Usuń pozostałości po sterownikach programem Driver Sweeper (również w trybie awaryjnym):

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Swee … 33842.html

Następnie uruchom komputer normalnie i zainstaluj sterowniki do karty graficznej oraz pobierz i “zainstaluj” aktualizacje DirectX:

http://www.microsoft.com/pl-pl/download … aspx?id=35

Zrobiłem tak.

Odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem na nowo, jednak to nie rozwiązało problemu, nadal ten sam problem pozostaje.

Co robić?