Nie można wykonać obrazu dysku

Witam serdecznie,

Dziś otrzymałem laptop ASUS P55VA-XO016X i chciałem sobie wykonać obraz dysku zainstalowanego systemu. Posiadam 4 partycje:

  • bootowalna

  • system

  • dane (pusta)

  • recovcery

Nic nie było instalowane, po prostu wyjąłem go z pudełka, uruchomiłem system (Windows 7 Professional) i chciałem wykonać obraz dysku jednak większość aplikacji zawiesza się. Sprawdzałem przy pomocy Redo Backup And Recovery - zawiesza się. Testowałem również CloneZilla i dzieje się to samo. Obraz dysku twardego idzie na mój serwer.

Źle nagrana płyta odpada, ponieważ uruchomiłem owe aplikacje na swoim stacjonarnym komputerze i obraz został bardzo ładnie wykonany. Nie pomaga również zmiana wartości z AHCI na IDE.

Co może być powodem problemów? Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Czy w systemie nie ma zainstalowanego programu od Asusa, który służy do wykonania kopii zapasowej dysku?

Być może, jednak całe wieki wykonywałem kopie zapasowe wyżej wymienionym oprogramowaniem i na każdym komputerze działały tylko na tym modelu coś nie chcą. Ja nie szukam zamienników tylko szukam przyczyny powodowania tego problemu.

zmień spowrotem tak jak było i nie ruszaj to ustawienie akurat nic nie pomoże, nie zmieniaj ustawień w biosie na ślepo bo możesz narobić tylko szkód

Robiłeś kopie zapasowe systemu preinstalowanego przez producenta laptopa? Nie za każdym laptopem musi się to udać za pomocą zewnętrznego programu. Największą pewność, że się to uda oraz, że kopia będzie możliwa do przywrócenia daje tylko oprogramowanie rekomendowane przez producenta.

Tak, i to nie raz przy pomocy Redo oraz Clonezilla.

Ostro bym polemizował, ale to nie jest miejsce na takie dyskusje.

Ok, rób jak chcesz, Twój komputer, Twój poświęcony czas.