Nie można wysłać, ani odebrać wiadomości e - mail

Witam,

 

Mam taki problem. Otóż, nie mogę wysłać, ani odebrać wiadomości e - mail. Pracuję na outlook 2007 Wyskakuje mi taki błąd:

 

Nie można odnaleźć hosta „rol.pl”. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej nazwy serwera. Konto: ‘rol.pl’, Serwer: ‘rol.pl’, Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd łączy: 11001, Numer błędu: 0x800CCC0D.

 

Proszę o pomoc

lukanus-nie podałeś gdzie i na jakim serwisie masz założone konto e-mail -co to jest “rol.pl”. Natomiast co się tyczy problemu z odbieraniem i wysyłaniem poczty to masz źle skonfigurowaną pocztę w Outlook 2007.

Należy sprawdzić poprawność działania łącza internetowego np. przez otwarcie dowolnej strony WWW w przeglądarce, a następnie wywołać funkcję “odśwież”. Gdy strony są wczytywane poprawnie, wówczas sprawdzeniu wymaga poprawność konfiguracji konta 

 

http://support.microsoft.com/kb/813514/pl

Spróbuj ręcznie zalogować się przez przeglądarkę jeśli jest możliwość.

Zapytaj swojego administratora poczty czy nie zmieniono konfiguracji konta e-mail ostatnio, bo komunikat Nie można odnaleźć hosta „rol.pl”. Zweryfikuj poprawność wprowadzonej nazwy serwera sugeruje problem po stronie serwera.