Nie można wyświetlić strony internetowej - ping działą

Witam

Mam pewien problem z połączeniem internetowym. Po każdym odłączeniu routera od zasilania muszę na nowo go konfigurować. Wcześniej miałem jeden komputer i do jego adresu MAC był podłączony internet. W chwili obecnej ten komputer jest odłączony i korzystam z innego i w routerze po prostu ustawiam ręcznie adres fizyczny. Dziś po sprzątaniu nie byłem w stanie wyświetlić ani jednej strony.

Korzystam z firefoxa. Przeglądarka nie pracuje w trybie offline oraz wyłączenie antyvira i firewalla nie pomaga.

Po wpisaniu ping i podaniu serwera DNS oraz jego adresu ip (spisałem z ustawienia routera) otrzymałem komunikat że 100% pakietów wysłano i 100% odebrano 0%straconych.

Jakieś podpowiedzi co może blokować?

Adres IP i DNS mam ustawione domyślnie jeszcze tego nie próbowałem zmieniać. Dopiero teraz przeczytałem o tym.

Pozdrawiam

Jeśli tak się dzieje to jest uszkodzony sprzęt bo konfiguracje tylko traci po resecie :slight_smile: a co brako strony czy ustawiasz dns TPSA ? czy masz inne ?

Co do uszkodzonego routera to nie mam pojęcia nie znam się na tym za bardzo.

Jeśli chodzi o sam problem to się rozwiązał. Sam się rozwiązał. Na drugi dzień wszystkie strony ładują się prawidłowo. W takim razie będę musiał się zastanowić nad wymianą routera.

Internet mam razem z kablówką i telefonem od lokalnego dostawcy. Z umowy się wywiązuje się bardzo dobrze w przeciągu 3-4lat miał tylko 1 awarię. DNS nie zmieniałem.

Pozdrawiam.

Problem rozwiązany.