Nie można zahamować utraty miejsca na dysku

Zakładam jeszcze raz podobny temat, ponieważ tamten zjechał na tyle na dół, że nikt tam nie zagląda i jest do usunięcia.

Dostałem podpowiedzi, aby brać czyszczenie dysku, usuwać punkty przywracania systemu, usuwam cookie co 5 dni, wcześniejsze logi nie wskazywały, aby było coś źle.

Dziennie tracę po 200 mega. Wczoraj miałem 3,94 GB, dziś mam 3,85, a po samym włączeniu kompa ubywało po trochu MB i już mam o 40 mniej niż powinienem. Nie wiem co z tym zrobić. Formatować? Co może mi jeszcze pomóc. Od początku pisania tego posta straciłem 8 mega, a to nigdy nie wraca. Jeśli z każdym włączeniem kompa robię się około 50 mega do tyłu, to dziękuję, miejsca niedługo zabraknie. Po raz kolejny proszę o pomoc. Widziałem jeden temat o tym w zasobach forum, ale tam było o usuwaniu tymczasowych, punktów przywracania itd. U mnie to nic nie daje, tracę niebotycznie dużo miejsca…

Edit: już 3,82

Wyłącz po prostu to Przywracanie systemu i Hibernację.

Kto Ci takich bzdur nagadał - jakiego usunięcia

To raczej ten - jako dublujacy problem powinien być w Śmietniku :o

McLaren przeskanuj swoim antivirusem czyli Kasperskym, zapuść też skan ad-aware, spybot. Przeczyść Odkruzaczem, CCleaner, Reg Cleaner, jv16 Power Tools. Skorzystaj także z jakiegoś skanera online ( polecam MKS). Potem możesz zdefragmentować dysk.

Krzychu, skanowałem już dziś i nic kaspersky nie wykrył. Reg Cleanerem pierwszy raz od dłuższego czasu też i usunąłem wpisy. Defragmentowałem dysk wczoraj, nic mi nie przybyło. Zostaje jeszcze MKS…

Dodam, że SpyBot’em też skanuje codziennie. :shock:

Wrzuć logi z Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle) i gmera:

  1. Zakładka Rootkit > zaznacz wszystko oprócz Pokaż wszystko > kliknij Szukaj

  2. Zakładka Rootkit > zaznacz tylko Usługi oraz Pokaż wszystko > kliknij Szukaj i w obydwu przypadkach poczekaj cierpliwie, aż skończy pracę :slight_smile:

Masz przeciążony autostart > przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie i wywal zbędniki.

Joan, Silent Runners w ogóle nie chce się u mnie odpalić. Ma rozszerzenie VBSFile i Windows pyta za pomocą jakiej aplikacji go odpalać.

McLaren pobierz nardzędzie noscript i zmień na enable. :slight_smile:

Robiłem już tak w noscript i przy odpalaniu Silent Runners wyskakuje okno

McLaren , musisz być zalogowany jako administrator. :mrgreen:

A mógłbyś mi powiedzieć, jak to zrobić, skoro nie mam żadnych użytkowników innych w systemie, tylko jedno konto administracyjne?

Tak, wyloguj sie, wciśnij ALT+CTRL+DEL w okienku które wyskoczy wpisz Administrator i hasło które wpisałeś podczas instalacji systemu.

O problemach z Silentem poczytaj tutaj -> http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989 :slight_smile:

HijackThis >>> Open the Misc Tool section >>> Open ADS Spy… >>> odznacz Quick scan i Ignore safe system info streams >>> Scan

Może coś tam znajdziesz - co zajmuje bardzo dużo miejsca.