Nie można zainstalować niektorych aktualizacji. Win XP z sp3

(Spawn) #1

Witam

Po formacie komputera zainstalowałem Windowsa z sp2, następnie ze stronki WU zainstalowałem sp3. Gdy po zainstalowani sp3 wszedłem ponownie na WU były tam dostępne 2 aktualizacje. Ściągnęły sie normalnie ale podczas instalacji wyskakuje taki komunikat:

2b577c3b81822c19m.jpg

Co jest nie tak?

(Srebrny Wilk) #2

Tymczasowo wyłącz aktualizacje automatyczne, pobierz i zainstaluj tę wersję IE7:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

potem tę poprawkę:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

i narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … layLang=pl

Po wszystkim możesz włączyć aktualizacje automatyczne.

(Alojzy77) #3

Mam dokładnie ten sam problem. Po instalacji SP3 Windows Update ściąga aktualizacje ale nie jest w stanie ich zainstalować.

Na forach angielskich ten problem też się pojawił ale póki co nie widziałem rozwiązań. Jeśli ktoś na coś wpadnie to będę bardzo wdzięczny.

Co ciekawe kiedy miałem zainstalowaną starą wersję SP3 (tą która była przez chwilę dostępna) tego problemu nie było. Oczywiście nie wiem czy to “zasługa” nowej wersji czy też powodem jest to, że instalowałem całość na czysto od zera.

Zastanawia mnie jeszcze jedno: podobno SP3 mona zainstalować na “gołego” Windowsa, kiedy jednak spróbowałem to zrobić to instalator zażądał co najmniej SP1.

Właśnie znalazłem działające (w moim przypadku) rozwiązanie http://support.microsoft.com/kb/943144. Jednak dlaczego ono działa nie mam pojęcia :slight_smile:

Pozdrawiam

(Spawn) #4

Zrobiłem tak jak napisał @SrebrnyWilk i wszystko zainstalowało sie poprawnie. Teraz jak wchodzę na WU to na razie nic tam nie ma do pobrania.

@alojzy77:

A która metodę robiłeś z tej stronki co zapodałeś?

(Alojzy77) #5

Użyłem metody pierwszej poprzez okno poleceń i zadziałało.

(Misda82) #6

Dzięki, pierwsza metoda pomogła.