Nie można zainstalować systemu Windows

Windows się nie uruchamia bo go nie ma… nic nie ma, pusty dysk, który sformatowałem chcąc zainstalować Windows 8, pusta partycja jest i tyle.

Dane mnie totalnie nie interesują bo tam nic nie ma.

To usuń wszystkie partycje i wtedy spróbuj zainstalować. Jak już doszedłeś do tego miejsca, to powinieneś sobie dalej poradzić. Ja tylko starałem się wyjaśnić, dlaczego instalacja X86 nie uruchamiała się w trybie UEFI.

Ale ja to rozumiem lecz próbowałem tego co mówisz i to nie pomaga

Przecież to zdjęcie, które wstawiłeś powyżej dokładnie mówi to, co opisałem. Usuń wszystkie partycje, zmień format dysku z GPT na MBR i W81 X86 będzie chciał się zainstalować.

właśnie przed chwilą to zrobiłem, usunąłem wszystkie partycje do nieprzydzielonego miejsca, narzedziem diskpart zmieniłem format dysku na mbr, instalkę posiadam robiona w MBR, bios na legacy i nic to nie dało. Przekopałem internet i robilem już tak kilka razy i gdyby to pomogło to bym Wam głowy nie zawracał

On musi je usunąc i utworzyć ponownie - ja też mu pisałem

@anon53970806 ale ja to robiłem już nie raz i nie dwa i nic to nie dało

Ciekawe… Ja tylko chciałem Ci pomóc, ale nie widzę tego, więc nie mam pełnego obrazu sytuacji.

Pewnie masz Dysk dynamiczny, musisz przekonfertować na MBR
https://docs.microsoft.com/pl-pl/windows-server/storage/disk-management/change-a-dynamic-disk-back-to-a-basic-disk

Najlepiej niech wyjmie ten dysk, podłączy do innego kompa i wtedy będzie dokładnie widać “o co tym dyskiem chodzi” :slight_smile:

Ale ty masz zle na tym obrazku. Usuń wszyskie z poziomy windowsa jak się uruchomi - razem z nieprzydzielonym masz miec 4 szt. Tam na dole jest ususn usun i potem utwórz - ską ci się bierze ta jedna potem formatu z tego widowsa - coś robisz że

Masz usunąc wszyskie do zera !!

Człowieku, ja to robiłem ale po prostu obrazu nie wstawiałem Wam bo po kij, wiem jak się partycje usuwa do zera z poziomu instalatora windows

A co się dzieje jak klikniesz na tą patryje i na dole wsiśniesz formatuj - zabacz jeszcze to

normalnie ją sformatuje ale gdy chcę zainstalować na niej system to pojawia się błąd jak w zdjęciu wyżej i tyle

https://www.youtube.com/watch?v=z4Z38pD1Gt0 to chyba to rozwiązanie trzeba zrobic clean all

Może dlatego, że to jest Chromebook? Ideapad 100S to Chromebook z systemem Chrome OS? :thinking:
A wiesz co to jest migracja?

@Astor444 litości

cytat z pierwszej wiadomości:

Chyba człowieku lepiej wiem co na odwrocie komputera mam, nalepkę jaką z logiem Windows oraz Lenovo …