Nie można zainstalować systemu z USB 3.0

Witam.

 

Mam problem z instalacją systemu, sprzęt nie posiada żadnych portów usb 2.0 a jedynie usb 3.0.

Windows po załadowaniu do instalacji nie wykrywa prawdopodobnie sterowników do usb 3.0 przez co nie można go zainstalować.

Czy można te sterowniki jakoś zintegrować z windowsem wrzuconym na bootowalnego palca czy trzeba wrócić do instalacji systemu z płytki?

Nie napisałeś o jaki system chodzi. Są programy którymi zintegrujesz Windowsa z sterownikami np. nLite, WinReducer. Opisy są dostępne w sieci :slight_smile:

Nie pisałem o jaki system chodzi ponieważ temat założyłem w dziale jemu odpowiadającym.

Poczytaj http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/dodanie-sterownikow-do-instalki-windows/

Próbowałem, nie działa

O jaki sprzęt chodzi?

 

Wejdź do biosu i sprawdź czy można wyłączyć USB 3.0 (wtedy powinno działać jako USB 2.0) lub ustawić tryb Legacy.

Nie ma możliwości wyłączenia. Opcja Legacy powoduje, że bios palucha nie widzi w ogóle.

Znalazłem rozwiązanie problemu.

Za pomocą programu Rufus 1.4.10 stworzyłem bootowalnego palucha z ósemką (schemat partycji MBR), następnie podmieniłem plik install.wim na ten z siódemki i instalacja przebiegła bez problemu.

 

Pozdrawiam