Nie można zainstalowac systemu

chce postawić od nowa system wraz z formatem. zmieniam kolejność bootowania na : cd, hard drive, floppy, zatwierdzam i restartuje. po jakimś czasie pojawia się na dole ekranu napis boot from cd… i enter a key. i naciskam dowolny klawisz i zamiast bootować z cd, pojawia sie ekran z wyborem: uruchom windows w trybie awaryjnym albo normalnie. w dodatku nie można wybrać czy uruchomić w trybie awaryjnym czy normalnie i po paru sekundach system uruchamia sie po staremu. od początku jak mam komputer, gdy chciałem uruchomić w trybie awaryjnym to na tym ekranie nie mogłem wybrać tej opcji. ale chce teraz zrobić boot z cd a on mi wywala taki ekran - co robić?

Wchodzisz w BIOS > Integrated perigherals, szukasz tam USB keyboard support i dajesz na enabled. Jak nie ma takiej zakładki to szukasz w BIOSIE USB keyboard support.

juveziom0 , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

ok zadziałało bootowanie na cd, ale pojawił się inny problem. w ekranie instalatora po wybraniu entera - instalacja systemu, pojawia się informacja: nie znaleziono żadnych stacji dysków

mam tylko jeden dysk sata, na którym miałem cały czas zainstalowany system

Napisz jaką masz płyte główną\laptopa. Musisz zintegrować stery SATA z instalką Windy.

komputer stacjonarny, płyta główna: Gigabyte GA-8I925X-G, ID płyty głównej 08/06/2004-i925X-6A79FG02C-00, dysk seagate barracuda sata 200gb

Tu masz stery sata.

A tu instrukcje jak dobrze je zintegrować.

doszedłem do etapu dodawania pojedynczego sterownika i mam do wyboru 2 pliki inf:

iaahci i iastor. po wybraniu których ukazuje sie następujące okno do wyboru sterownika:

http://img34.imagevenue.com/img.php?ima … _789lo.jpg

Musisz tam wybrać jaki masz kontroler SATA. Jak niewiesz to najlepiej wszystkie dodaj.

LUb zobacz w programie Everest Ultimate.

Zazwyczaj wystarczy w biosie przestawić tryb SATA z AHCI na IDE (szukaj W integrated peripherals).

Wadą jest brak kolejkowania NCQ.