Nie można zainstalować systemu!

Prosze o pomoc. mam laptopa Asus K50c ale nie mozna ponownie zainstalować systemu z płyt recovery.

Padł mi dysk i wymienilem na nowy całe szczęście ,że utworzylem 4 szt dvd recovery.Problem polega na tym ,że po wgraniu systemu z tych 4 płyt nie mozna go zainstalowac .po zakonczeniu wgrania pojawia sie komunikat" can not open file" i nic dalej. Nadmienie ,że po wlozeniu dvd z ultmate boot cd partycja recovery jest widoczna. co mogę zrobic aby mieć oryginalny system .Innych dvd z systemem nie mam.Pozdrawiam

Ściągasz windowsa np stąd http://www.instalki.pl/systemy-operacyjne/download/Systemy_operacyjne/Windows_7.html , 4 wersje do wyboru home premium 32bit i 64bit i professional 32bit i 64bit nagrywasz na płyty lub robisz bootowalnego pendrive tym http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/WinSetupFromUSB.html i instalujesz , wszystko legalnie , musisz mieć swój klucz do windowsa z lapka , wpisujesz go przy instalacji , swoją drogą płyty mogą być uszkodzone te co nagrałeś , następnym razem lub recovery na pendrajwie.

Wiem ,że można pożyczyc windowsa od kolegi i zainstalowac ale ja chcę mieć tego oryginalnego od tego lapka.Płyty napewno są dobre bo przed padnięciem dysku /nie całkowitego padnięcia/instalowałem windowsa  ale za dużo jest bad sektorów i dlatego dysk   wymieniłem.

jak masz klucz oryginalny to możesz zainstalować nawet od babki kiepskiej bylebyś aktywował swoim kluczem. Nie chodzi o źródło Windowsa tylko o klucz.

Nie ma czegoś takiego jak Windows od tego lapka o wszystkie są takie same (oprócz nominalnych różnic). Różnica to klucz.

Między przywróceniem z recovery a instalacją z innego źródła nie m różnicy bo i tak musisz osobno sterowniki zainstalować no i klucz też musisz swój wpisać.

No chyba że Twój problem polega na braku klucza.

My chyba jednak się nie rozumiemy.Mam oryginalny klucz lecz nie interesuje mnie zainstalowanie systemu z innego żródła .

Chcę zainstalować z dysków recovery które utworzyłem przed wymianą dysku .Mam tam oryginalne programy,stery itp. a z  innego żródła nie ma tego.

Np: gdy miałem  system fabryczny to nie musiałem włączać neta za każdym włączeniem lapka a przy obecnym w zaden sposób nie można ustawić na automatyczne łączenie się z siecią,jest w opcjach włączone  ale nie włącza się.

Możesz z powrotem przełożyć stary dysk? Wtedy można sklonować wszystko na dysku i przenieść to wszystko na nowy dysk, o ile będzie miał chociaż ciut większy rozmiar, ale żeby z nagranej recovery? Nowy dysk musi być sformatowany i system wgrany na nowo, i jak wgranego windowsa oem nie uruchomisz na innym sprzęcie, tak innego sprzętu nie uruchomisz na windowsie oem z innego sprzętu. Często nawet po wgraniu windowsa, to po zmianie sprzętowej, nie można go aktywować przez neta, trzeba dzwonić i wyjaśniać. Trochę z tym zachodu.

Poczytaj o aktywacji, co pisze microsoft. Nawet po klonowaniu, może być potrzeba aktywacji, chociaż nie musi. Czysta instalacja windows 7 jest naj, a stery bierzesz ze strony producenta laptopa.

 

Przyszło mi na myśl, że mógłbyś wejść na stronę support producenta swojego laptopa i znaleźć kontakt, napisać maila i poprosić o przysłanie płyty z wgranym softem i sterownikami do swojego laptopa, podając numer produktu, z uwzględnieniem zmiany dysku - podajesz specyfikację nowego. Podajesz powód, dlaczego zmieniłeś dysk. Pewnie zapłacisz za nośnik, w razie pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Zawsze trzeba próbować.

Zainstalowałem windowsa z dvd kolegi ale jest problem jak zwykle w lapkach asusa z odwróconym obrazem w kamerce.Szukałem sterowników po Id i niestety jest dalej odwrócony obraz.Gdy miałem zainstalowany system z płyt recovery to tego problemu nie było.

Podaj identyfikator kamerki, w Menadżerze urządzeń kliknij prawym na kamerkę, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).

USB\VID_13D3&PID_5094&REV_0213&MI_00

USB\VID_13D3&PID_5094&MI_00

Sprawdź ten sterownik LINK (dla Windows 7 64 bit)

 

Dla Windows 7 32 bit LINK

Wielkie dzięki.Zainstalowałem ten od  32 bit i wszystko gra. :-D  Jeszcze raz dzięki bo już emeryt to nie daje rady.POZDRAWIAM :smiley: :smiley: :smiley:

Długo nie nacieszyłem się .Obraz z kamerki jest bardzo blady i mało ostry a postacie mało widoczne chociaż mam ustawione na widok domyślny.Po wyłączeniu laptopa instalują sie ponownie sterowniki systemowe kamerki.Co mam zrobić?

Sprawdź ten sterownik LINK

Zainstalowałem ten sterownik do win 64 i działa ale jakość obrazu jest beznadziejna.