Nie można zalogować się do Ubuntu 10.04

(siwy991) #1

Witam, mam ubuntu już 2-3 tygodnie i w sumie wszystko ładnie śmigało do wczoraj. Po włączeniu komputera pojawia się dziwny wybór użytkownika (ubogi wygląd). W prawym górnym rogu wyskakuje bład:

Kod:

Problem z instalacją

Domyślne wartości konfiguracji Menedżera Gnome nie zostały poprawnie zainstalowane, aby uzyskać pomoc skontaktuj się z Adminem

Cóż, ja jestem adminem a do tego nie mogę się zalogować- po zatwierdzeniu hasła, ponownie pojawia się ekran do logowania. Nie wiem co mam zrobić, wolałbym uniknąć formata, miałem parę ważnych dokumentów na pulpicie xDD proszę o pomoc! Tryb recovery mode nie poskutkował.

moja konfiguracja : Athlon x2 3800+, 2gb ram, GF 9600 GT AMP+ najnowsze stery 256.xx

(Kaka') #2

siwy991 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

(Gabrielmichalski) #3

No to ładnie napsułeś :smiley: Małe szanse są na to, że po aktualizacji systemu, GDM tak "sam z siebie" nie wstaje.

A co miało poskutkować, jeśli nie podałeś "w nim" żadnej komendy? Może chociaż "sudo /etc/init.d/gdm start" albo "sudo init 3" & "startx" (?)

Uruchom Ubuntu z instalacyjnej płyty LiveCD. Gdy już załaduje się GNOME, korzystając z Nautilus'a przejdź na dysk twardy z dotychczasową instalacją, odszukaj swój katalog domowy, przejdź do folderu "Pulpit" i skopiuj w inne miejsce (np. na pendrive) wszystko, co potrzebujesz. W ten sam sposób będziesz w stanie odratować też i pliki z uszkodzonego systemu Windows (poza kilkoma przypadkami typu szyfrowanie itp.)

(system) #4

Spróbuj CTRL + ALT + F1 i wpisz w konsoli login i hasło i potem startx, wydaje mi się że gdm Ci padł.

(roobal) #5

Ile wydzieliłeś miejsca na partycji dla systemu? Kiedyś miałem podobny problem, przedobrzyłem i zrobiłem za małą partycję, jednak Ubuntu to nie Debian i taki błąd mi wyskakiwał gdy brakowało miejsca na partycji, bo system nie mógł sobie zapisać ustawień.

Pozdrawiam!