Nie można zapisać załączników z Outlook Express

So, nie wiem jak zapisać załączniki z Outlook Express. Wydaje mi się, że trza rozwinąć listę załączników po najechaniu myszką na ten znak “spinacza” i jakoś zapisać, z tym tylko, że nazwy tych plików są na szaro i nie ma żadnej pożądanej reakcji po kliknięciu na pliku. Co trza zrobić, by je zapisać na kompie?

Nie wiem jakiego masz wersję windowsa i Outlok Express ale u mnie Windows xp z sp2 jest opcja po otwarciu wiadomości, plik–>zapisz jako (zapisuje całą wiadomość do dowolnego folderu łącznie z załącznikami) lub plik–> zapisz załączniki(o ile istnieją, co chyba nie trzeba tłumaczyć).

Kiedy wziąłem “zapisz jako” to się zapisało bez załączników. Natomiast opcja “zapisz załączniki” jest szara i nie da się z niej korzystać bo nie ma reakci po jej kliknięciu. Może nadawca jakoś źle przesłał te pliki czy co…

Zobacz:

Narzędzia > opcje > zabezpieczenia > odznacz:

  • ostrzegaj mnie kiedy…

  • nie zezwalaj na zapisywanie…

  • zablokuj obrazy…

Thx, dało radę:)

Nie poraz pierwszy okazuje się, że zabezpieczenia to czasami dobra rzecz ale może też przysporzyć kłopotów. Gdyby wprowadzić wszystkie możliwe zabezpieczenia na maxa to większości witryn nie dało by się uruchomić prawidłowo. :frowning: