Nie można zlokalizować DVD-ROM

W Mój Komputer na Viście nie miałem napisane, że jest nagrywarka, choć była. Kiedy wkładałem płytę to uruchomiało się autodtwarzanie i automatycznie nagrywarka pojawiała się w Mój Komputer. Jednak od pewnego czasu nie ma autoodtwarzania i nie widać nagrywarki w mój komputer. . Co mam zrobić? W dodatku gdy wkładam płytę to jest napisane, że nie może zlokalizować CD-Romu… Proszę o pomoc!

w rejestrze w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

musisz usunąć wartości upper filters i lower filters

wpisz do uruchom regedit i enter, prawy klik na wartościach i usuń

Witam, :slight_smile:

A po co zmieniać wartosci w edytorze systemowym i plątać się godzinami.

Lepiej wczesniej sprzwdzić czy u ciebie na kompie jest tak jak u mnie.

Pokazuje przykładowy zrzut z ekranu w Menadżerze Urządzeń:

Mój Komputer—własciwości—sprzet—menadzer urządzeń—stacje dysków CD/DVD.

:smiley:

8406909f55a3950b.jpg

adxx - wchodzę tam gdzie kazałeś i jest napisane "System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.". Ściągnąłem więc sterownik (bo zainstalować go się nie dało, bo wyskakiwało, że wystąpił błąd)

i zainstalować go nie umiem… Masz jakieś pomysły?

pomysł jest jeden - wejdż do klucza, który wskazałem i usuń te wartości,

jak klikniesz klucz(ten w nawiasach klamrowych)po prawej wyświetlą

ci się wpisy - kliknij prawym na dwu wskazanych przeze mnie i usuń,

zajmie ci to minutę, a nie “będziesz plątał się godzinami”;

programy do nagrywania nadinstalowują tzw. filtry sterowników na

sterownik napędu, trzeba je usunąć, żeby system “zobaczył”

swój sterownik, niczego nie trzeba instalować, bo sterownik na pewno

jest(jeśli jesteś ciekaw, zajrzyj do system32\drivers i sprawdż, czy masz

tam cdrom.sys)

rixx - ja jestem początkującym użytkownikiem komputera. Mogłbyś mi jeszcze raz napisać krok po kroku, klawisz po klawiszu co mam dokładnie zrobić/ klikać? Bo boję się, że coś źle kliknę i wszystko zwalę :? .

naciśnij win + r , wpisz regedit.exe i enter, kliknij na + przy hkey

local machine, potem na system, current control set,control,class

i znajdż klucz w nawiasach klamrowych {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}, zaznacz go i w panelu po prawej pokażą ci się wpisy,

kliknij na wpis lower filters(jeśli będzie) prawym klawiszem i usuń,

potwierdż ok., to samo z upper filters, zamknij edytor rejestru i zresetuj

(lub wyłącz i włącz)

A dostałeś do napędu/nagrywarki jakąś płytke?

CZasami producenci dodają do swich produktów firmwery czyli sterowniki do urządzeń wypuszczone przez producenta. Weidż na stronę producenta i tam poszukaj. Sprawdź połaczenia kabli a szczególnie tasmy SATA.

Pozdrawiam

Złączono Posta : 10.02.2007 (Sob) 10:50

Witam,

Aha nie przeczytałem towjej poprzedniej wypowiedzi. W takim razie jak sterowniki producenta nie działają do zainstaluj sprzęt na sterownikach Windowsa, poprzez Dodaj nowy sprzęt w panleu sterowania. Postępuj zgodzi ze wskazówkami instalatora.

Pozdrawiam

PS: Jaki msz system Windows?

Zrób wyszukiwanie sprzętu…