Nie można zrobić formatu, pomocy!

Witam wszystkich. Mam nietypowy problem. Próbuję właśnie dokonać formatu komputera, jest to jakiś HP, i przy uruchomieniu instalatora wyskakuje mi bluescreen z informacją, że nie można kontynuować a system musi być zamknięty, aby komputer nie został uszkodzony. Jest także informacja, że jeśli taki komunikat pojawił się po raz pierwszy, to mam sprawdzić dysk czy nie ma błędów, co zrobiłem, że mam sprawdzić komputer na obecność wirusów, co zrobiłem i nie ma wirusów, i że mam odinstalować sterowniki dysku, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Tak czy inaczej zrobiłem restart, i nadal nie mogę w pełni uruchomić instalator, aby sformatować komputer i zainstalować ponownie oryginalnego windowsa. Proszę zatem jak najszybciej o pomoc, co mam zrobić w takiej sytuacji aby normalnie sformatować komputer. Pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc.

human666 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jaki windows? Jaki etap instalacji windowsa? Może mógłbyś podać kod błędu? Tyle z podstaw.

Windows XP Prof. Etap instalacji? Dokładnie nie pamiętam, gdyż format chciałem zrobić nie na swoim komputerze, tylko na komputerze kogoś innego, a nie jestem teraz przy nim, jednak o ile dobrze pamiętam, to bluescreen wyskoczył chyba tuż przed pojawieniem się informacji o zaakceptowaniu umowy, natomiast co do kodu błędu to na końcu było napisane tak:

Informacje techniczne: STOP 0x0000007B (0xF7CAE524, 0x0000034, 0x00000000, 0x00000000).

Bardzo mi zależy żeby najdalej jutro zrobić ten format a nie mogę, dlatego proszę o jakieś dalsze porady, mogą być na ************


Od tego jest forum, żeby na nim sobie pomagać. Maila usunąłem.

Areh

Prawdopodobnie chodzi o sterownik kontrolera sata dysku twardego

poczytaj tu

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#8551107

ok poczytałem i jeśli to faktycznie ten problem to gdzie mogę ustawić tryb kontrolera inny niż AHCI ???

W biosie. Poszukaj opcji ide mode albo sata mode i ustaw na ide.

I jak ustawię na idę to mogę być pewien, że już będzie można zrobić format? Czy też może być jeszcze jakaś inna przyczyna?

Jeśli podałeś nam dobry kod błędu to jest to jedyna przyczyna i po dobrym ustawieniu nie będzie problemów przy instalacji systemu.

Kod podałem na pewno taki jaki się wyświetlił na bluescrin, spisałem go więc to na pewno ten kod. Wielkie dzieki, mam nadzieje, że jak jutro zmienię to ustawienie to spokojnie będę mógł zrobić format.

Zawsze możesz zintegrować sterowniki SATA z płytą instalacyjną Windowsa XP przy pomocy nLite’a. :wink: