Nie odczytuje mi aparatu

Witam mam aparat fujifilm 12 mpx. Po włożeniu kabla usb do komputra to słyszę dzwięk nowego sprzętu ale nic sie nie pojawia na pasku zadań ani w moj komputer> i wszystkie dyski sprawdzilem i nic. Chciałem zdjęcia wysłać bratu a tu lipa nie czyta mi aparatu

sterowniki zainstalowane a usb mi dziala bo mam drukarke i myszke USB. Wyjmowanie i wkladanie pod rozne porty usb nie pomoglo

Zainstaluj program z plyty dolaczonej do aparatu,ew pobierz ze strony producenta

Nie wiem czy umiesz czytać, ale wymieniłem powyżej, że sterowniki zainstalowane z płyty dołączonej do aparatu nawet się uptadetowało

Podobny problem może się pojawić gdy podczas instalacji aparat był podłączony do USB.

W moim przypadku nawet po odinstalowaniu i prawidłowej instalacji (podłączyłem dopiero wtedy gdy program mnie o to poprosił) urządzenie USB nie działało! Co się okazało zainstalowałem raz jeszcze tym razem podczas instalacji podpiołem do USB nie z prawej strony laptopa, a z lewej :slight_smile: możecie się śmiać, ale pomogło !!widocznie jakieś błędy się zafixowały na złączu i już miałem urządzonko posłać do kosza… a tu prosze :slight_smile:

Porada:

Odinstaluj wszystko, zrób restart, zainstaluj na porcie na którym do tej pory nie instalowałeś, na nim spróbuj odpalić. Powodzenia!

nie działa, chyba formata zrobie ;p

Może gdy aparat jest podłączony do komputera wystarczy go włączyć?

włączany jest… i dalej to samo zrobiłem formata i teraz pokazuje się dymek i pisze wykryto nowy sprzęt, klikam go “instaluje” nowy sprzęt lecz po instalacji wyskakuje, że sprzęt nie może być odnaleziony. W mój komputer też nie ma sprzętu

Przypomniałem sobie że kiedyś miałem podobny problem z FUJIFILM FinePix modelu dokładnie nie pamiętam, ale to nieistotne. Wiem że standardowo aparat miał wyłączoną jakąś funkcje co uniemożliwiało mi zgranie zdjęć z tego co pamiętam to chyba pomogła instrukcja… poszukaj w ustawieniach połączenia w aparacie(może usb moduł), zajrzyj w instrukcji na końcu powinna być strona z typowymi problemami jak nie to może wujek google pomoże

ps może zapytaj tutaj: http://fujiklub.pl/index.php

w instrukcji zrobilem tak jak trzeba i dalej to samo ;/ a w instrukcji nie ma nic opisane dot. takich problemow ( w ogole nie ma)

A czy ty umiesz czytac!?? Nie pisalem o sterownikach,no ale podobno umiesz czytac… :smiley:

A skoroś taaaaki kozak,to formatuj do bólu… :lol:

spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne w aparacie

spróbuj zrestartować kompa na podłączonym aparacie

spróbuj może też zainstalować na innym kompie

u sasiada elegancko “gra” aparat