Nie odtwarzaja sie filmy

pomocy! od pewnego czasu nie dzialaja mi filmy! zadnego nie da sie odpalic! czasami pojawia sie komunikat “uruchomienie tej aplikacji nie uda sie bo nie ma quartz.dll” czy cos takiego! ratunku! niech ktos mi powie co mam z tym zrobic… moze jakies kodeki??

wygląda to na brak kodeków, w jakim formacie jest ten film?? jakim programem go odpalasz??

A posiadasz zainstalowane jakieś w systemie :?:

Jeśli nie polecam zestaw ffdshow + AC3Filter

Oraz

zainstaluj’ k-lite codec pack’ powinny wtedy chodzić. :slight_smile:

http://www.free-codecs.com/K_Lite_Mega_ … wnload.htm

Także polecam. Obecnie chyba najlepsza paczka z kodekami. JEst tam też dość dobry odtwarzacz Media Player Classic. Przyłączam się także do pytania

Najbardziej polecam ALLPlayer 2.3.0. Napisz co dalej po zainstalowaniu codeków… Czy problem występuje nadal czy znniknął. Spróbuj na różnych formaach filmów.

Zgadzam się z kolegą Adrianem K-Lite jest na razie najlepszy, ale już w sprawie odtwarzaczy to mam inne zdanie, wole Windows Media Player lub BS-player (zawarty w K-Lite ale trzeba zaznaczyć przy instalacji ze go chcemy zainstalować) przez opcje takie jak korekta dźwięku i obrazu, a to dla mnie jest bardzo ważne :wink:

quartz.dll jest to biblioteka DirectX. Więc proponuję przeinstalowanie DirectX’a, albo diagnoze w “dxdiag”.

Choć po instalacji pakietu kodeków, powiinno też być okej ponieważ kodeki do filmów zastępują standardowy rendering dx.

Ehh…

Zrob tak

Sa to biblioteki DirectX-a. Uruchom sobie “dxdiag” i w zaklade DirectX Files znajdz quartz.dll (zobacz czy korzystasz z wersji “Final Retail” ktora w pakiecie 9.0 nosi numerek: 6.05.0001.0900 i datowana jest na 12/12/2002. Jezeli okaze sie ze jest inaczej sugeruje ponownie zainstalowac pelna wersje DirectX-a (albo 8.1 albo 8.1a czy b lub 9.0). Ponowne uruchomienie systemu powinno pomoc