Nie otwierają się niekóre strony

(Xwilczur) #1

Witam. Mam dość poważny problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Mianowicie w mojej sieci są 3 komputery, 1 stacjonarny i 2 laptopy, mam router D-Link i łącze Netii. Problem pojawił się niedawno po awarii internetu. polega on na tym, że na 2 komputerach nie działają niektóre ze stron (np. niebezpiecznik.pl, wp.pl, nk.pl) a na jednym laptopie z systemem Vista wszystko działa normalnie (pozostałe komputery mają WinXP). Problem jest dziwny, ponieważ inne strony wchodzą bez zarzutu jak google czy onet na wszystkich komputerach. Myślałem, że to wina Netii ale dziwi mnie fakt, że na laptopie z Vistą działa wszystko. Proszę o jakąkolwiek pomoc.

Dodam również, że na innych forach poruszany był ten temat jednak jedyne co pomogło to format, a ja za wszelką cenę chcę tego uniknąć.

(-=RaFaL=-) #2

Jest to bardzo często spotykany problem, czasem jest to wina usługodawcy, czasem sprzętu. Polecam zresetowanie routera i modemu. Po tym wszystko powinno wrócić do normy.

(Xwilczur) #3

Dzięki za odpowiedź, jutro zresetuje router i zobaczę czy coś pomoże. Nie jest to raczej wina sprzętu bo sprawdzałem wszystko co możliwe i wszytko było prawidłowo ustawione, dam znać jutro czy problem rozwiązany.

(wojmal) #4

Sprawdzałeś te strony na innych przeglądarkach? A spróbuj wpisać zamiast URL (adresu strony) numer IP:

• wp.pl - 212.77.100.101

jeśli to działa to problem z DNS (start/panel sterowania/połączenia sieciowe/

Oczywiście skoro to się dzieje na więcej niż jednym komputerze to raczej ruter, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

(Xwilczur) #5

Problem został rozwiązany. Okazało się, że usługodawca zmienił typ połączenia wobec mnie, a ja o tym nie wiedziałem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Można zamknąć.

(-=RaFaL=-) #6

Zawszę służę pomocą, pewnie nie tylko ja.:slight_smile:

Pozdrawiam

Rafał.

(Matkucharski) #7

wilku424 , Cześć, mam taki sam problem. Kiedy dzwoniłam jednak do netii, to powiedzieli mi, że wszystko powinno działać. Nie za bardzo wiem, co zrobić. Mógłbyś dokładniej opisać, jak sobie z tym poradziłeś?