Nie pokazuje ikon, błąd z menu Start

(Martinkoaz) #1

Witam. Dzisiaj uruchomiłem komputer i wszystko ładowało się normalnie. Mam Windows 7.

Po załadowaniu pulpitu, ikon przy nazwach programów, czy też ikon folderów na pulpicie nie było.

Gdy wszedłem w Mój Komputer, ikon przy dyskach też nie było. Praktycznie nigdzie nie było ikon.

Ku mojemu zdziwieniu nie pokazuje się też menu Start, gdy klikam na przycisk. Nie wiem co się stało.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

(Ostatni Mohikanin) #2

Może coś stąd pomoże. :roll:

(Piotrkijak) #3

Spróbuj uruchomić poprzez ppm jako administrator wiersz poleceń i wpisz sfc /scannow. Jeżeli to nie rozwiąże problemu spróbuj przywracania systemu. Jeżeli to też nic nie da, to chyba zostaje format.

(virusek_) #4

Nie bardzo. To jest do XP raczej.

@martinkoza

Wciśnij CTRL + SHIFT + ESC co powinno otworzyć "Manager zadań". Jeśli to nie zadziała, wciśnij CTRL + ALT + DEL i wybierz opcje "Uruchom Managera zadań"

Przejdź na zakładkę procesy i kliknij na dole po prawej przycisk "Pokaz procesy wszystkich użytkowników"

Wybierz: Plik -> Nowe zadanie (Uruchom...). W okienku które się pojawi wpisz w pole "Otwórz:" cmd.exe i zaznacz opcje "Uruchom to zadanie z prawami administracyjnymi", kliknij OK.

W uruchomionym CMD, wpisz (bez otaczającego cudzysłowowy, spacja przed ukośnikiem): "sfc /scannow"

Poczekaj na zakończenie naprawy. Napisz czy pomogło.

EDIT:

@Piotr92

Ubiegłeś mnie z SFC :stuck_out_tongue: , no ale trochę trwało napisanie dokładnego opisu jak uruchomić SFC bez explorera, bo prawdopodobnie martinkoza nie ma możliwości uruchomienia tego inaczej.

(Martinkoaz) #5

Dzięki, sprawdzę zaraz.

@virusek_

Chodzi o to, że explorer jest. Tylko kiedy naciskam na przycisk Start, to nie pokazuje się menu

-- Dodane 20.10.2011 (Cz) 19:24 --

Niestety nie pomogło.