Nie pokazuje nagrywarki i dvd

Witam. Dziś podłączyłem nagrywarkę dvd i zwykły napęd dvd. Wcześniej miałem tylko to drugie i było ok, podłączyłem tamto jako slave a zwykły napęd jest jako master i mi obydwóch teraz nie wyświetla jak wchodze w mój komputer. Natomiast w biosie pokazuje tylko zwykłe dvd.

Na taśmie ustaw je w następujący sposób:

master—slave-----------------płyta główna (czasami jednak ma to znaczenie).

Sprawdź jeszcze raz kable sygnałowe oraz zasilanie. Czy tacki wysuwają się?

W biosie załaduj ustawienia optymalne oraz w Standard CMOS Features spróbuj ręcznie (jak jest taka opcja) wymusić wykrywanie napędów na każdym kanale.

Jak już bios prawidłowo wszystko wykryje, a system będzie miał nadal problemy:

w Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Nie czaje.

Ale czego?

Oba napędy muszą być widoczne przez bios. Bez tego nie ma co zabierać się za system. Najpierw sprawdzasz kable. Napisałeś, że jeden napęd ustawiony jest zworkami jako master, a drugi slave. Aby dopełnić formalności, master podłącz na końcu taśmy sygnałowej, a slave w środku.

Włączasz komputer i wchodzisz do biosu. Tam najpierw ładujesz ustawienia zoptymalizowane, czyli inaczej opcja Load Optimized Defaults, zapisujesz zmiany klawiszem F10 i wychodzisz z biosu. Komputer włączy się na nowo. Sprawdź, czy są jakieś efekty. Przy okazji zobacz, czy obydwa napędy można otworzyć (przecież może to być winą zasilania).

Jeżeli bios wykryje napędy, a system nie, no to w zabierasz się za system. Najpierw edycja rejestru. W menu start, jest opcja uruchom, w niej wpisz regedit i wciśnij Enter. Odszukaj w drzewie kolejno: HKEY_LOCAL_MACHINE, potem SYSTEM, i tak dalej CurrentControlSet \ Control\ Class \ {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}, postępuj zgodnie z tym co wcześniej napisałem. Po usunięciu kluczy UpperFilters oraz LowerFilters, edytor rejestru zamykasz, włączasz na nowo komputer i sprawdzasz efekty.

Menedżer urządzeń.

Aby tam się dostać, w menu start -> uruchom -> wpisz compmgmt.msc

Odszukaj w drzewie kontrolery IDE ATA/ATAPI i je rozwiń. W środku znajdziesz kanały IDE. Na każdym kanale kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz odinstaluj. Po tym, włączasz ponownie komputer i sprawdzasz efekty.

Tak właśnie jest. Napędy można otwierać bez problemu.