Nie poprawnie działąjcy mikrofon


(Sebek614) #1

Cześć.

Złożyłem nowy komputer. Wszystko działa, sterowniki wszystkie są, ale jest problem z mikrfonem. Mianowicie: na skype totalnie go nie słychać, przy testach też nie, dopiero gdy dostawi się go dosłownie do ust coś słychać. Czujność mikrofony na 20dB i też nic, na 30 słychać straszny szum... Po za tym, że nie działa to jeszcze cały czas odtwarza dźwięk w głośnikach. Komputer go wykrywa.


(MacGregor) #2

masz źle skonfigurowany mikrofon w sterownikach/systemie. podaj screen z jego ustawień i postaram się powiedzieć co zmienić.


(Sebek614) #3

A teraz z serii głupiego pytania… Jak sprawdzić jego ustawienia? Czy chodzi Ci o to co pokazuje się w “urządzaniach nagrywających” po kliknięciu w ikonkę mikrofonu? :smiley:


(MacGregor) #4

w sterownikach. tj na pasku zadań w obszarze powiadomień powinieneś mieć ikonę sterowników od karty dźwiękowej a w nich ustawienia mikrofonu.


(Sebek614) #5

Nie wiem, czy właśnie oto Ci chodziło: http://scr.hu/1oxs/ennqa

 

Dodaje jeszcze kilka screen’ów:

http://scr.hu/1oxs/ohz9d

http://scr.hu/1oxs/554a3


(MacGregor) #6

Chodziło o pierwsze zdjęcie.

 

Tutaj masz zaznaczone i ponumerowane co zmienić. zaraz opiszę w jaki sposób to przestawić.

 

http://prntscr.com/7qpqs1

 

  1. Wyśrodkuj oba suwaki. Jest to balans dźwięku (odtwarzanie na lewy lub prawy głośnik). Pierwszy suwak odpowiada za nagrywanie co może powodować problemy które opisałeś. Drugi odpowiada za odtwarzanie dźwięku. Przy obecnym ustawieniu działa tylko prawy głośnik.

 

  1. Zmniejsz poziom tego suwaka a nawet “zjedź” do zera żeby wyeliminować odtwarzanie dźwięku z mikrofonu w głośnikach.

 

  1. Po zastosowaniu powyższych opcji sprawdź jak działa mikrofon (prawdopodobnie odpowiada za to opcja “4”) jeśli działa jak na leży ale występują zakłócenia w nagrywaniu, zmniejsz moc mikrofonu właśnie tym suwakiem aż uzyskasz odpowiedni balas jakość/głośność.

 

  1. Działanie tego przycisku wyjaśniłem powyżej. Jednak nie jestem pewien, z tej wersji sterowników dawno nie korzystałem.

 

Jeśli po zastosowaniu tych opcji mikrofon nadal nie działa jak należy może być problem z samym mikrofonem. ew. ktoś jeszcze może będzie mieć inny pomysł.


(Sebek614) #7

Dziękuję serdecznie za pomoc! Jesteś wielki! Nie wiesz ile się nadenerowałem przez w sumie moją głupotę… Dzięki jeszcze raz! :slight_smile:

 

Do zamknięcia.