Nie rozpoczęto urządzenia USB

(Damianmul) #1

Witam mam taki problem otóż gdy podłączę kierownicę wyskakuje komunikat z wykrzyknikiem i pisze że nie rozpoczęto urządzenia usb ale gdy podłączę komórkę do tego samego portu to normalnie chodzi lub mp4 proszę o pomoc mam windows xp sp3 i wcześniej tak z tydzień temu jeszcze normalnie chodziło grałem ale gdy podpiąłem kolegi kome a pożniej chciałem podłączyć kiere to wyskakiwał już komunikat i nie wiem co robić patrzyłem już wszystkie możliwe tematy na różnych stronach i nic z góry dziękuję i proszę o pomoc

(scripter1) #2

Chyba masz na myśli komunikat "Nierozpoznano Urządzenia USB"...

Najprawdopodobniej masz uszkodzony kabel od kierownicy.

(pamix) #3

A sprawdziłes czy tak się dzieje na wszystkich portach USB w twoim komputerze. Jesli na innych portach sprzęt działa prawidłowo to kolega / koleżanka (nie wiem dlaczego na tym forum nie wiem z przedstawicielem jakiej płci rozmawiam) nie ma racji.

(scripter1) #4

Faktycznie może to też być uszkodzenie gniazda ale to że komórki i mp4 działają na tym gnieździe wskazuje to jednak raczej kabel (miałem już kilka takich przypadków z uszkodzonym kablem i wymiana kabla pomogła) - przy częstym odłączaniu i podłączaniu kable lubią się uszkadzać przy wtyczce.

Uszkodzenie kabla można też rozpoznać gdy ruszając kablem czasem urządzenie załącza się na moment poprawnie.

(Damianmul) #5

tak gdzie podłączę kiere to taki sam komunikat się wyświetla to dziekuję bardzo czyli mam wymienić gniazdo w kierze tak??? bo jak tak to gułka z masłem heee bo mam akurat kabel z usb oby to zadziałało to zabieram sie do pracy DZIEKUJĘ BARDZO za porady mam nadzieję że sie przydadzą bo w tdu nie da sie grać na klawiaturze (przynajmniej w moim przypadku)