Nie rozpoczęto urządzenia USB

Witam mam taki problem otóż gdy podłączę kierownicę wyskakuje komunikat z wykrzyknikiem i pisze że nie rozpoczęto urządzenia usb ale gdy podłączę komórkę do tego samego portu to normalnie chodzi lub mp4 proszę o pomoc mam windows xp sp3 i wcześniej tak z tydzień temu jeszcze normalnie chodziło grałem ale gdy podpiąłem kolegi kome a pożniej chciałem podłączyć kiere to wyskakiwał już komunikat i nie wiem co robić patrzyłem już wszystkie możliwe tematy na różnych stronach i nic z góry dziękuję i proszę o pomoc

Chyba masz na myśli komunikat “Nierozpoznano Urządzenia USB”…

Najprawdopodobniej masz uszkodzony kabel od kierownicy.

A sprawdziłes czy tak się dzieje na wszystkich portach USB w twoim komputerze. Jesli na innych portach sprzęt działa prawidłowo to kolega / koleżanka (nie wiem dlaczego na tym forum nie wiem z przedstawicielem jakiej płci rozmawiam) nie ma racji.

Faktycznie może to też być uszkodzenie gniazda ale to że komórki i mp4 działają na tym gnieździe wskazuje to jednak raczej kabel (miałem już kilka takich przypadków z uszkodzonym kablem i wymiana kabla pomogła) - przy częstym odłączaniu i podłączaniu kable lubią się uszkadzać przy wtyczce.

Uszkodzenie kabla można też rozpoznać gdy ruszając kablem czasem urządzenie załącza się na moment poprawnie.

tak gdzie podłączę kiere to taki sam komunikat się wyświetla to dziekuję bardzo czyli mam wymienić gniazdo w kierze tak??? bo jak tak to gułka z masłem heee bo mam akurat kabel z usb oby to zadziałało to zabieram sie do pracy DZIEKUJĘ BARDZO za porady mam nadzieję że sie przydadzą bo w tdu nie da sie grać na klawiaturze (przynajmniej w moim przypadku)