Nie rozponzano urządzenia usb

Witam mam problem od kilku dni wszystkie porty usb w laptopie nie rozpoznają po podłączeniu ani myszki ani drukarki ani pada na usb. Jak podłącze cyfrówkę pm3 czy pendrive to działa wszystko jak należy już tak miałem ale wystarczyło przywracanie systemy teraz nic nie pomaga. Drukarka myszka i pad działają na 2 kompie. Mam laptopa firmy Lenowo Y530

macie jakieś propozycje

Może odinstaluj kontroler USB uruchom ponownie i zobacz

Najpierw wyklucz problem systemu czyli najlepiej uruchom laptopa z systemem livecd jakiejś dystrybucji linuksa i sprawdź czy działają porty USB. Jeśli tak to masz problem albo ze sterownikami albo z samym systemem-np wirusy. Jeśli się okaże że usb nie bedzie działać to masz problem sprzętowy. Więc jeśli obejmuje jeszcze gwarancja to trzeba wysłać. Jeśli już po gwarancji to jakiś dobry serwis laptopów i naprawa płyty głównej.

spróbuje wszystkiego po kolei. obecnie doszło iż przy włączaniu kompa zawiesza się na starcie zaś zaskakuje za drugim razem nie wyświetlają się żadne błędy ani inne komunikaty oprócz “nie rozpoznano urządzenia usb”

Dodane 05.12.2010 (N) 15:04

No to więc problem z głowy odłączyłem laptopa od prądu na 2 godziny wyciągnięta została także bateria przy włączaniu zawiesił się lecz teraz z ciekawości podłączyłem pada i działa wykrywa wszystko nie nie wiem co było problemem nie zdążyłem sprawdzić żadnej opcji wymienionej powyżej. Ale zapewne za jakiś czas znowu będę mieć ten problem ponownie bowiem juz raz tak miałem pomogło przywracanie systemu lecz nie wiem o co kaman. Nagle pada i nagle działa.

Nie chcę Cię martwić ale możliwe że masz uszkodzony lub przegrzewa Ci się mostek południowy w laptopie.