Nie ruszam komputera - ekran gaśnie - po chwili znów się sam włącza - dlaczego?

Nie ruszając włączonego komputera, po jakims czasie gasnie mi ekran - na całkowitą ciemność (Tak sobie ustawiłem - i ok) mimo to jednak, po różnym czasie, ekran nadal nie ruszając komputera włącza się sam i znów świeci - dlaczego?

 

Drugą rzecza jest to że gdy ekran gasnie zaczyna pracować procesor - jak coś strasznie go zajmowalo choć komputer jest nie ruszany. Gdy tylko go wybudzę np: ruszeniem myszą od razu przestaje. Dlaczego tak się dzieje?

Ad.1. Możliwe, że mysz znajduje się na powierzchni, która powoduje minimalny ruch kursora.

Ad. 2. Niektóre programy antywirusowe w trakcie bezczynności komputera skanują zawartość dysków - możesz sprawdzić to w ustawieniach antywirusa.

Sprawdź również kable. Czasami zdarza się że może "nie łączyć " :wink:

Kable podpiete na stałe, raczej luźno i nikt ich nie zawadza

 

 

 

Mysz testuje - nawet ją wyłącze na naście minut - będe miał pewność - i to chyba jej wina - pytanie tylko jak zrobić by jej nie wyłączać za każdym razem gdy odchodze od kompa? Czy laserowy logitech jest az tak wrażliwy??? Mysz leży swobodnie, nawet wiatru tu nie ma!

 

Antywir jaki mam to darmowy AVG 2014. - wie ktoś dokładnie która funkcje mogę zaznaczyć / odznaczyć? Sporo tu tego!