Nie slychac dzwieku nad glowa :)

witam.

mam taki problem, mianowicie mam w domu system 5.1

glosniki logitech z5500, karta muz sb x-fi.

konfiguracja karty i glosnikow jest w porzadku.

odtwarza mi dzwiek 5.1 z ta roznica, ze gdy przelatuje samolot np nad ekranem, ja tego nie slysze. reszta dzwiekow jest ok. tylne glosniki ma na wysokosci uszu, choc moze troche za blisko mnie staoja, okolo 80 cm.

dziekuje z gory za wskazowki.

pozdrawiam

sajmonista , wiele zależy od tego czy odtwarzany dźwięk, np jakiś film jest zakodowany w formacie 5.1, jeśli tak nie jest, to mimo że karta rozłoży dźwięk na wszystkie 5 satelitek, takie efekty nie będą słyszane. Podsyłam ci jeszcze ciekawy artykuł dotyczący zasad rozmieszczania głośników: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/prin … 34281.html.

Musisz sam próbować wielu ustawień aż w końcu znajdziesz dla siebie optymalne. Zobacz też w ustawieniach SB czy nie masz wyciszonego głośnika centralnego.

Tyle mogę pomóc.

Pozdrawiam :wink:

sajmonista, po pierwsze popraw tytuł “Nie slychac nad glowa :))” na bardziej konkretny

…a po drugie, popraw pisownię w swoich postach (ąęśćź itd.)

Inaczej temat wyląduje w śmietniku!

ostatnio pisalem juz na ten temat, ale widac, ze nie czytacie odpowiedzi na swoje uwagi. wiec powtorze.

nie pisze z polski, nie uzywam polskiego systemu, a co za tym idzie nie mam mozliwosci pisac poprawnie, tj. polskich znakow. od dawna jest zasada na necie ze nie uzywa sie polskich znakow, nie wiem dlaczego tu jest inaczej.

chocby przyklad GG. jesli rozmawia sie z kims, kto uzywa polskich znakow, to w anglojezycznym systemie wychodza rozne figo-fago, czesto nie da sie zrozumiec wyrazu przez to. i tak jest w wielu sytuacjach.

to tyle.

a na odpowiedz mojego postu dziekuje. jesli chodzi o filmy to sa w systemie 5.1

i wszystko jest ok z efektami, poza tym jednym, np samolotem ktory przelatuje nad glowa.

glosnik centralny tez jest ustawiony w odpowiedniej pozycji.

moze szerokosc tylnych glosnikow, lub wysokosc… nie wiem.

ale dzieki za pomoc.

Spróbuj jeszcze oddalić tylne satelitki.

Pozdrawiam i nie ma za co :slight_smile:

tak zrobilem, ale nie pomoglo za wiele, podnioslem je, tez nic. kupilem optyczny przewod do podlaczenia, zwiekszyla sie dynamika i ogolnie jakosc dzwieku.

bawilem sie tez w ustawieniach dekodera ac3, ale niewiele to pomoglo. mnie juz brakuje pomyslow.

pozdrawiam