Nie slychac mnie - Skype,TS


(Kazunori9) #1

Wiec tak...

Mam problem ale nie wiem dokladnie z czym. Czy z mikrofonem czy ze sterwonikami. Korzystam z 2-ch komunikatorów TeamSpeak i Skype i od kilku dni mam problemy z tym ze inni mnie nie slysza, tzn slychac mnie przez chwile i kilkadziesiąt sekund przerwy, pozniej przez chwile jest ok i znow mnie nie slychac... na TS zas nie zapala mi sie lampka od aktywacji glosowej ;(

Prosze o pomoc


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Jakiego mikrofonu używasz - jest wbudowany w komputer czy bezpośrednio podłączany do karty dźwiękowej??

Po objawach, o których piszesz, można wywnioskować, że na kablu jest przebicie, przez co czasami jesteś słyszalny, a czasami nie. Najlepiej spróbuj coś nagrać z mikrofonu (nawet przy pomocy narzędzia wbudowanego w system) - i w czasie nagrywania poruszaj kablem. Jeśli ruszanie nim powoduje utratę sygnału konieczna będzie wymiana kabla lub zakup nowego mikrofonu.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kazunori9) #3

kabel jest wporzadku bo sprawdziłem na innym kompie to wszystko sie stalo w momencie kiedy pobralem TS'a


(xyzzyx) #4

-Może obie aplikacje mają włączoną opcję dopasowania ustawień audio(przynajmniej w Skype taka możliwość jest) i walczą o priorytet.


(Kazunori9) #5

ale usunąłem TeamSpeak i dalej mam ten problem ... każdy możliwy plik TeamSpeak usunąłem i nic się nie zmieniło... Osoby z którymi rozmawiam na Skype w momencie jak mnie przestaje słychać, słyszą sami siebie mimo to ze mam słuchawki a nie głośniki...


(Dimatheus) #6

Hej,

Dla pewności wykonaj czyszczenie przy pomocy CCleaner'a - przeczyść zarówno dysk, jak i rejestr.

Coś takiego może być możliwe, gdy urządzeniem rejestrującym dźwięk jest Miks Stereo lub - w kartach Creative'a - What You Hear. Najlepiej przy rozpoczęciu rozmowy uruchom mikser audio i sprawdź, które z urządzeń rejestrujących jest domyślne i czy w czasie rozmowy nie zmienia się przez przypadek.

:arrow: Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus