Nie stabilne WiFi

Witam,

Jestem tutaj nowym uzytkownikiem, wiec jesli pomylilem dzialy prosze o zrozumienie.

Otóż mam pewien problem… Jakiś miesiąc temu zaczeło się… po wlaczeniu komputera nie mogłem połączyć sie z siecią neostrada 6mb (moja siec domowa rozsylana przez livebox) i restartowałem liveboxa, myslalem ze to normalne ze trzeba go co jakis czas resetowac… nie zwracałem na to uwagi. Na komputerze stacjonarnym normalnie działał internet więc zczaiłem ze to nie wina liveboxa troche bardziej zacząłem się tym przejmować… spróbowałem po właczeniu komputera zresetowac karte sieciowa WiFi (Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC) i odrazu połączyło się z internetem, jakoś troche z tym dałem rade. Teraz nawet nie moge sciagnąć pliku w całości! Sciągam plik 100 mb z prędkoscią 20mb/s i spada 19mb/s,18mb/s,17mb/s,16mb/s i tak spadało… jak doszło do kilobajtów zacinało sie sciąganie stop w ogule nic a predkosc malała. Oczywiscie predkosc 20 mb/s czy tam 4mb/s nie była prawdziwa bo na moje oko jak szybko szedł pasek postępu na 100 mb była to normalna prędkość jaką miałem na codzien czyli około 700kb/s… Nie mogę dooglądać filmiku na youtube czy do sluchac piosenki zacina sie gdzies w okolicach połowy i nie chce sie ładować… Jak patrze na gadu gadu to co jakies kilka-kilkanascie minut to zalezy, gg robi sie nie dostępne i zaraz robi się dostępne i odrazu wyskakuje komunikat ze jestem zalogowany na innym komunikatorze. A zasięg mam co chwile full.

Komputer to toshiba satellite ma niecaly rok. Prosze Was o pomoc ! :slight_smile: Postaram sié jakos odzwiecyzc.

  1. czy na obu kompach łączysz sie przez wifi??

  2. jeśli na jednym przez kabel a na drugim przez wifi, może problem wystepowac przez kanał, np 11, i sieci w otoczeniu mają kanał 11 to sie robi lipa.

takze podaj info, przez co łączysz net w kompie w ktorym wszystko ok działa czy przez wifi czy kabel, kolejna sprawa zaktualizuj sterowniki do karty sieciowej

  1. Na jednym kompie jest ethernet (komputer aktualnie nie uzywany), laptop toshiba satellite w ktorym jest problem łączy sie przez wi fi, i drugi laptop toshiba tez laczy sie przez wi fi i wszystko jest okey.

2.Zmienie zaraz kanal zobaczymy co bedzie :slight_smile: sterowniki najnowsze sa :slight_smile: