Nie startujący dysk, problem z S.M.A.R.T i FasTrack

Dostałem od znajomego komputer, który nie chce się uruchomić. Posiada 2 dyski twardy ATA. Po włączeniu komputera pojawia się napis: No drive attached to FasTrack controller. The bios is not installed. A gdy tylko on zniknie pojawia się następny: Sec Master Hard Disk: S.M.A.R.T. Status Bad, Backup, and Replaceec. Niestety zabootować nie mogę płyty CD, ponieważ posiadam klawiaturę USB, a w tym komputerze nie chce jej wykrywać. Czy dysk wygląda na uszkodzony? Postanowiłem przepiąć dyski i podłączyć ten drugi, który znajduje się w komputerze, ale wtedy mam czarny ekran na monitorze i miga tylko lampka z monitora.

Po pierwsze: wymówka, że ma się klawiaturę USB nie oznacza końca świata. W BIOSie jest opcja ustawienia włączenia USB dla klawiatury i bodajże myszki jak mniemam.

Po drugie: Wejdź w BIOS “Advanced -> OnBoard Devices Configuration -> OnBoard Promise Controller” i zmień z “Enabled” na “Disabled”. Jeśli to nie pomoże to należało by albo naprawić system albo zainstalować go raz jeszcze, ale ze sterownikami do dysku.