Nie startuje system po podłączeniu karty sieciowej

Jak w temacie. Karta sieciowa na złączu PCI. System WinXP. Bez karty system startuje. Po włożeniu karty sieciowej do slotu PCI startuje bios a potem w lewym górnym rogu mruga kursor i tak już zostaje. Gniazdo PCI jest sprawne- inne urządzenia działają normalnie. Karta sieciowa w innym komputerze też działa więc jest sprawna. Co może być przyczyną?

Włóż do innego slotu PCI i zobacz.

Sprawdzałem w innych PCI. To samo. Wykluczam uszkodzenie PCI bo inne urządzenia działają na tych gniazdach do których wkładam kartę sieciową. Uszkodzenie karty też wykluczyłem bo w innym kompie działa

Karta sieciowa założona - pierwszy slot PCI licząc od slotu karty grafiki najlepiej aby był wolny.

Komp odłączony od zasilania 230V, wyjmij baterię na 30 minut, włóż, w biosie wyłącz zbędne porty i urządzenia i zapisz bios Save.

Pomoc instrukcja do płyty głównej.

Płyta to ECS K7S6A. Karta sieciowa- jakiś Planet z układem ENV. Płyta nie posiada zintegrowanej sieciówki. Ustawienia w biosie nic nie dają. Próbowałem już różne kombiancje, powyłączane porty PCI- to samo. Ustawienia Safe Mode- to samo.

Jak nie ruszy, założyć sieciówkę na układzie Realtek 8139 i nie będzie problemu.