Nie startuje system XP - błąd

Witam!!

Podczas uruchomiania systemu startuje do czarnego ekranu z infirmacją " Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony /windows/system 32/c_852.nsl.

Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom instalatora systemuWindows z orginalnego dysku CD-ROM i wybierz ‘r’ na pierwszym ekranie aby rozpocząć naprawę.

:oops: Jak tego dokonać ??

Jeśli był by ktoś tak miły i wyjaśnił czynności krok po kroku to z góry wielkie dzięki! !!

Pozdrawiam wszystkich !!

musisz w biosie ustawić jako pierwszy rozruch cd a następnie dysku i dyskietki i oczywiście zapiasać. komputer uruchomi się ponownie i aby uruchomić odczyt cd musisz nacinąc klawisz. i wszystko

To nie jest taki prost, ponieważ po wystartowaniu trzeba wpisywać komendy. Samo włożenie i odpalenie CD na pewno nie zacznie samo naprawiać. Jak znajdę gdzieś te komendy to Ci je przyśle.

ok

dzięki

będę próbował jak wrócę do domu uruchomić z biosu ale wtedy nie wiem próbować naprawić czy nałożyć system ?

Jak wyjdzie to zobaczymy :o

pozdrawiam! !!

Jeśli są jeszcze rady lub uwagi co do w/w problemu to dzięki bardzo za informację

Ja miałem podobny problem. Po odpaleniu płyty z systemem faktycznie pojawi się okno z opcją napraw (wciśnij “r”) i potem trzeba wpisać jakąś komendę. Ale zadna nie uruchomi naprawiania. Na innym formu wyczytałem, że to okno trzeba pominąć klikając “instaluj”. Dopiero w którymś z następnych okien ponownie pojawi się opcja napraw i tam ją uruchamiamy - ruszy instalka. Tak zrobiłem i problem z brakującym plikiem zniknął.

Już jest ok :slight_smile:

ale mie mam czym się chwalić :x po prostu zainstalowałem system od nowa i dwie godziny do tyłu na konfigurowaniu. Naprawić nie wyszło :oops:

pozdrawiam !!