Nie startuje

To mój komputer! Otóż wyłączyłem jak zawsze i następnego dnia nie odpalił.Nie zdarzyło się nic nadzwyczjnego, żadnych zawieszeń, czkawek czy innych zwiastunów awarii,po prostu czarny ekran.Wiatraczki chodzą, lampki migają ,szufladki z DVD się wysuwają…Płyta główna to:GA-M55plus-S3G, 2,5GB Ramu 250G HD,OS XPHome z kompletnym uaktualnieniem.Acha, jeszcze procesor AMD Athlon 64X2 z dodatkowym dopiskiem 4400+. Jak chyba każdy w trudnych czasach próbowałem jakoś go uruchomić, przyciskim “reset” kilkakrotnie i za którymś z kolei razem zaskoczył.Po za informacją w czasie takiego startu :“Warning!Now System is in Safe Mode. Please re-setting CPU and freguency in the CMOS setup.”, oraz F1-kontynuuj, lub Del-setup Bios,po wybraniu F1 całe urządzenie z dodatkami tzn. drukarka, Livebox, tuner TV i inne cacka wszystko chodzi bezbłędnie po kilka godzin (10-15) i zamyka się normalnie, tylko póżniej nie chce się włączyć!Nie znam angielskiego mam 64 lata i trochę mi głupio bo wcześniej miałem zawodowo kontakt z elektroniką.Było by miło gdyby Ktoś doradził…? Włodek358

Włodek358 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Spróbuj zresetować bios poprzez wyjęcie baterii na płycie głównej. Mogła się też zużyć.

viewtopic.php?f=7&t=267235

Sprawdź też kondensatory (płyta główna, zasilacz) czy nie wyglądają jak te w linku

http://www.edw.com.pl/index.php?module= … y&ceid=151

Włodek358:odp.kondensatorki sprawdzone-jak nowe, ogniwo wymienione na nowe,bios ustawiony do wersji z przed awarii, a link do naprawy płyty b.pożyteczny,dzięki

Dodane 21.04.2009 (Wt) 19:52

,ale w dalszym ciągu to samo…

Sprawdź komputer na innym zasilaczu.

Dobrze było by też sprawdzić czy na dysku nie ma bad sectorów programem hdtune (zakładka “error scan”, jeśli wszystkie pola będą zielone znaczy, że dysk w porządku)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Tune+2.55

W biosie ustaw wartości na “optimized” lub “default”.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

BTW.

Więcej próśb nie będzie