Nie udana konwersja fimu

przerabiam film szerokometrażowy (film rmvb ) programi winawi video converter i e.m total video conwerter,żaden z nich nie może sobie z filmem poradzic.Chodzi mi oto bym mógł przerobić film i oglądać go w telewizorze,prógowałem do różnych formatów przerobic ( DVD,MPEG.VCD,AVI) ustawiłem nawet inne rodzielczości (640x480,1024x768,1280x768),a obraz i tak pozostaje wąski orginaly,chodzi mi o rozszerzenie filmu na cały ekran telewizora.pomocy

powinieneś pobawić się w ustawieniu “aspect ratio” z tym, że kompresja do praktycznie każdego formatu z rmvb niepotrzebnie zwiększa plik. ale rozumiem, chcesz go na dvd obejrzeć, więc może skonwertuj bez zmiany formatu obrazu i sprawdź czy twoje dvd nie obsługuje “zmiany formatu obrazu”, poprostu wiele odtwarzaczy potrafi przeskalować obraz, oczywiście kosztem obcięcia boków, które nie zmieszczą się na ekranie tv, ale to samo będziesz miał po przeskalowaniu obrazu podczas rekompresji…, a jeśli zmienisz format obrazu tak by np. cały obraz 16:9 zmieścił się na tv 4:3 to uzyskasz nieciekawy efekt nieproporcjonalnych postaci (będą chude i wysokie)

moze inny programik poradził by sobie z tym problemem