Nie udany disctest, nie ma dostępu do systemu

(Krzychu1) #1

Witam, mój brat ostatnio zauważył zniknięcie partycjii D:/ na jego Dell Inspiron zino HD. Chciałem być pomocny i ściągnąłem program o nazwie test disk(lub coś w tym rodzaju) postępowanie według instrukcji gdzieś wykonało się z pod kontroli, i najwyraźniej coś zrobiłem nie tak. Po przeprowadzonym scanie, jedyne opcje jakie są to memory test, system test, oraz exit. Po kolei przeprowadziłem każdy test, po czym kliknąć exit lecz pojawiają się w/w testy do wyboru. I tak w kółko. Komputer jest potrzebny jak najszybciej więc jeżeli ktoś był by w stanie pomoc byłbym niezmiernie wdzięczny.

Dziękuje, i pozdrawiam

Krzysztof.

(Xemidra) #2

Włączasz komputer i co ? Włącza się ten program ?

Moim zdaniem powinieneś użyć recovery (mam nadzieję, że je zgrałeś) jeżeli komputer potrzeby jest na wczoraj albo poczekać na opinię kogoś kto zna się na odzyskiwaniu danych.

(NRN) #3

Wiem, to zabrzmi trochę niepoważnie, ale... wyjąłeś płytę z programem z napędu?

(Krzychu1) #4

Z gory wybaczcie za brak Polski znakow, ale na PC na ktorym jestem obecnie, ich nie ma.

Brat przyszedl do mnie z problemem ze nie ma dysku D:/ , po zajrzeniu do google, trafilem na to:

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... pic=2948.0

Postepowalem z instrukcja do punktu nr. 8, potem wyswietlane wiadomosci sie roznily od tych w zalaczonych w temacie screenow. Po intuicyjnym przebrnieciu przez w/w testDisk, komputer sie zrestartowal, jak przy kazdym reboocie, pokazal sie czarny ekran, z 2 opcjami F8, oraz F12. Zaraz po tym ekranie pokazuje sie okno na niebieskim tle, w oknie sa pokazane 3 mozliwosci:

Memory Test

System Test

Exit

^ Przeprowadzilem w/w testy, po testach powrocilo do w/w okna z tymi opcjami, kliknolem exit w nadziei ze odpali mi normalnie system a tu placek, ponownie powraca do okna z tymi opcjami.

Nie posiadam zadnych zgranych danych.

W napedzie nie bylo zadnej plyty przed, w trakcie, ani po operacji z TestDisk.

Ogolnie zapewne zrobilem glupio biorac sie za to, ale interesuje mnie czy da sie to ogarnac, zeby system na nowo dzialal jak powienien, z widocznym dyskiem D:/ ? Dziekuje serdecznie!

(rgabrysiak) #5

Spradź kolejność bootowania w BIOSie, czy na pierwszym miejscu masz dysk twardy.

(Krzychu1) #6

First boot device [sATA]

(pawcio1212) #7

bootuje nie z tej partycji co trzeba

TestDisk to narzędzie którym można naprawić dysk i zepsuć doszczętnie

jeśli nie uszkodziłeś partycji C: to płyta z win i naprawa bootsectora(powinien to zrobić automatycznie po wyborze opcji napraw)

jeśli uszkodziłeś to będzie potrzebny jakiś WinPE z testdiskiem na pokładzie

(Krzychu1) #8

Czy mógł bym prosić o mniej wiecej szczegolową instrukcje krok po kroku co w tej sytuacji powinienem zrobić? Byłbym wdzięczny, o płyte z Windows zapytam jutro. Dziekuje serdecznie.

(pawcio1212) #9

na razie zacznijmy od najprostszej rzeczy próba naprawy poprzez płytę windowsa

http://techformator.pl/brak-bootmgr-nap ... s-7-vista/

(Krzychu1) #10

Takie szybkie pytanie, potrzebuje oryginalna płytę windowsa w tym przypadku? Czy mogę skorzystać z poradnika ktory mówi jak stworzyć recovery CD? Kolejne pytanie brzmi czy da się zrobić recovery cd nie mając dostępu do systemy gdyż komputer na to nie zezwala?

(pawcio1212) #11

cytat z tej strony http://www.hea7en.info/pl/2011/02/26/wi ... y-systemu/

czyli musisz jakoś nagrać ten obraz na płytę może być linuks live-cd i z jego poziomu nagrać