Nie uruchamia się system

(system) #1

Witam!

Posiadam laptop Toshiba Satellite bodajże l300. Miałem na nim zainstalowany Windows 7. Przedwczoraj wyłączyłem komputer, wróciłem po paru godzinach, próbowałem go włączyć i tak: pojawił mi się ekran startowy Toshiba (tam kiedy można wejść do biosu itp) a potem zamiast ładowania windowsa po prostu na czarnym ekranie w lewym górnym rogu zaczął migać mi symbol "_" po czym znikł.

Próbowałem:

1. Zresetowałem ustawienia biosu.

2. Uruchomiłem laptopa bez baterii w celu sprawdzenia zasilania.

3. Włączyłem diagnostykę Windows 7, która zaczeła mi testować pamięc a gdy doszło do 99% zatrzymało się po czym zresetował się komputer i dalej to co wcześniej zaczęło się dziać.

4. Próbowałem odpalić instalator Widnows 7 z płytki, bo myślałem że może system padł, ale gdy po załadowaniu się plików powinien pojawić się ekran wyboru partycji itd ekran jest pozostaje czarny i pojawia się tylko kursor myszy, i przez 30 min nic się nie dzieje, dalej nie czekałem.

5. Spróbowałem więc odpalić Linuxa z płytki, ale po załadowaniu wyskoczył mi na czarnym tle szereg błędów.

6. Pomyślałem, może windowsa xp zainstaluje, więc powoli mi się instalator włączył i pojawił się ekran wyboru partycji. Jak się okazało, na dysku c na którym miałem zainstalowany system nie było żadnych plików i partycja była sformatowana w nieznany sposób. Tak więc odpaliłem szybki format i zacząłem instalować, doszło niestety kopiowanie plików do 8% i stanęło i od 30 min nic sie nie dzieje.

Ma ktoś pomysł co to może być i jak to naprawić?

Z góry dziękuje za odpowiedz :slight_smile:

(igrek) #2

Hmm... Uszkodzony dysk?

(system) #3

Jak można sprawdzić czy dysk jest pewniakiem uszkodzony?

(abrakadabra77) #4

Odpal live cd linuxa jakiegoś i spod niego przetestuj.Ewentualnie ściągnij i wypal Hiren's BootCD gdzie możesz spróbowac odpalić zawartego na tej płycie WindowsMiniXP a i masz cała masę narzędzi do testowania.Do sprawdzenia dysku polecam HDTune.Za pomocą MemTest sprawdzisz pamięć RAM co wykluczy lub wskaże kolejną z możliwych przyczyn problemu.