Nie uruchamia Windowsa do instalacji

Witam!

Mam taki problem a mianowicie chce zainstalować windowsa na nowo u kolegi w Biosie mam ustawione CDROM i gdy włączam na nowo pisze ze mam wcisnac dowolny klawisz zeby została wczytana plyta wciskam i nie pokazuja mi sie białe napisy na niebieskim tle.

Robiłam tak u siebie i wszystko było dobrze.

Prosze o jakąś porade bo skończyły mi sie pomysły.

Kolejny wierzący w paranormalne umiejętności użytkowników tego forum.

Podaj kod z owego “białego napisu na niebieskim tle.”

Czy napęd kolegi jest sprawny? Jeśli masz możliwość - podepnij inny dla sprawdzenia.

Na pewno jest sprawny bo uruchamia płytę ale tak normalnie ijest napisane że trwają przygotowania do instalacji i chce jakiegoś kodeka z poprzedniego systemu którego nie ma bo jest pusty folder .Chce usunąc poprzedni windows i wgrać na nowo ale nie moge własnie przez to że sie nie uruchamia ta płyta wciskam dowolny klawisz ale brak odpowiedzi potem znów włącza sie ta poprzednia instalacja i chce ten kodek.

Dodane 20.06.2011 (Pn) 18:59

Chce tylko usunąć windowsa z partycji C i wgrać na nowo.

U Mnie wszystko poszło bez problemu a u kolegi niestety nie.

Doradźcie coś może ktoś też tak miał szukałam po innych forach ale bezskutecznie.

Jaki system instalujesz?,jeśli 7mke to tu instrukcja

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainst … ,1050.html

Windows XP Home edition

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Pro … 13209.html

Wersja z Service Packiem :?: Jaki system jest/był na komputerze kolegi, też XP :?: Sprawdź w Biosie ustawienie trybu pracy dysku, czy jest ustawione IDE.

PS. A tak w ogóle, to Windows do instalacji raczej nie potrzebuje kodeka (te raczej do odtwarzania filmów i muzyki), a jakiegoś pliku, np. sterownika SATA - czy nie o niego chodzi :?:

Tak masz racje pomyliło mi sie nie kodeka tylko pliku nvenetfd.inf z Nivida Network tylko że tego pliku nie ma.Jak wyciągam płyte instalacyjna to i tak po restarcie napisane jest Instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie.

Dodane 20.06.2011 (Pn) 19:46

Na komputerze kolegi jest ten sam system Windows XP Home edition Service pack 3 Chce usunąć stary system i wgrać na nowo ale sie nie da póki co.

Dodane 20.06.2011 (Pn) 19:49

Tylko że w Biosie wszystko jest po angielsku i nie wiem które to ustawienia trybu pracy dysku.

Sprawdź tak czy ruszy

wsadź płytke z xp do cdromu

zresetuj kompa wciskająć kilka razy klawisz f8

powinien uruchomić się ekran z napisem czy uruchomic z dysku czy cd/dvd ty dasz cddvd

uruchomi się czarny ekran z napisem naciśnij dowolny klawisz TY naciśnij np.spacje i powinien lecieć już instalator

Niestety nawet tak nie ruszyło.Tylko ciagle pisze Instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie po czym komputer sie uruchamia wczytuje sie windows i znów pisze instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie nie ważne czy płyta jest w CD ROM czy jej nie ma i tak pisze instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie.Już mi sie cierpliwość kończy.

Jakby wybrać obcje napraw system

Gdy wkładam Windowsa i resetuje pisze że “Dowolny klawisz spowoduje rozruch z tego dysku CD” lecz po wcisnieciu nic sie nie dzieje Windows sie wczytuje i po chwili pisze Instalator rozpoczyna ponowne uruchamianie. Do radzi ktoś jeszcze mi???

Sformatuj przy pomocy GParted partycję z Windowsem i spróbuj wtedy instalować na nowo system. Link do GParted’a podał wcześniej ahonen97

Tylko że windows sie nie uruchamia to da rade zainstalować?

Dodane 20.06.2011 (Pn) 21:04

Wiem że zadaje głupie pytania no ale pierwszy raz sie z takim czymś spotykam. Po za tym nie wiem jak ten program działa a mam nadzieje że uda mi sie zainstalować ten system bo to było moim celem.A teraz to wychodze na osobe głupią bo nie moge zainstalować na kolegi komputerze tego systemu. :oops:

Ok. Dzięki za rady :slight_smile: Niestety tego programu nie ściągnę bo mam za słabego neta i pozostaje mi się tylko poddać.