Nie uruchamiai się po restarcie. Żadnej reakcji

Witajcie. Mam dosyć dziwny problem. Może niektórzy pamiętają temat z myszką która się zawieszała. Kupiłem nową i po pewnym czasie mam to znowu tylko ze tym razem jak się zawiesi to na dobre. Zrestartowałem kompa niby się uruchamia ale nic się nie ładuje dopiero po paru próbach (ponowne włączenie zasilania) udało się go uruchomić lecz na ekranie ładowani a(pierwszy ekran) pojawiło się coś w stylu “Click F2 to Setup. … configure i pod spodem Click F1 to start system with default configuration.” I kliknąłem F1 nie miałem wcześniej takiego błędu. Co może być przyczyną i jak to naprawic. Dzięki z góry za wszelką pomoc.

Rozładowanie baterii biosu lub ustawienia standardowe biosu.

Wejść do biosu i poustawiać wszystko tak jak ma być i powyłączać tryb wyłączania urządzeń w celu oszczędzania energii.

PaPuX , mógłbyś opisać trochę bardziej szczegółowo. Na biosie się nie znam za bardzo i tylko raz tam grzebałem (nie w tym czasie dawno temu przez formatem). Jak mógłbyś to napisz jak ma tam być poustawiane i jak wyłączyć ten tryb ( to tez w biosie?) Dzięki z góry.

Nie daje rozwiązań i tylko pokazuje ci drogę gdzie ich szukać.

Trzeba trochę ruszyć głową nie tylko liczyć na gotowe.

Odpowiedzi szukaj w biosie.

Ustaw podstawowe parametry…dyski, pamięć, napięcia, timingi, porty, wyłącz oszczędzanie energi na portach.

default configuration zazwyczaj uruchamiają kompa ale prawie zawsze nie są odpowiednimi ustawieniami dla komputera.