Nie uruchamiają się strony w przeglądarkach, ping oraz TeamViewer OK

Cześć,

system Windows 8.1, ustawienia karty sieciowej są wpisane na domyślne, choć próbowałem ustawić adresy DNS jednak to nic nie zmieniło. W przeglądarkach (IE, FF, Chrom) karty sieciowe ładują się, ale żadna strona się nie otwiera. Udaje mi się nawiązać połączenie z laptopem poprzez TeamViewer oraz przesyłać pliki (w obie strony). Ping również przechodzi. Niestety nie mam fizycznego dostępu do komputera. Wygląda na to, że wszystkie warstwy sieciowe działają dlatego załączam wyniki z HiJack This.

hijackthis.log (10,9 KB)

Jakieś sugestie?

Może logi z FRST a nie z hijackthis nieaktualizowanego od ~2010 roku?


Przeniosłem do działu bezpieczeństwo może jakaś infekcja blokuje.

starość - kiedy dowiadujesz się, że HiJack This już dawno nie jest wykorzystywany

krystian3w - dzięki za podpowiedź, poniżej logi z FRST, stawiam na jakąś infekcję…

prośba o zerknięcie i kolejną podpowiedź (edit #2 plik ‘hosts’ nie został zmieniony)

FRST.txt (62,4 KB)
Shortcut.txt (39,4 KB)
Addition.txt (64,5 KB)

Nie wiem czy mnie oczy nie mylą, ale masz zainstalowane dwa Antywirusy? To może być przyczyna. Wywal jeden, a ten, który zostawisz zaktualizuj do najnowszej wersji.

bardziej zwróciłem uwagę na jakieś adresy DHCP oraz "hxxp"
komputer nie jest mój, nie mam do niego fizycznego dostępu
oczywiście spróbuję odinstalować nawet oba, inne sugestie?

Hxxp to zamiana linków na nieklikalne by nie kusiło nikogo w to klikać gdybyś wrzucił to wprost na forum, zamiast wrzucać pliki tekstowe. FRST wszystkie linki w raporcie traktuje jako podejrzane i domyślnie je blokuje.

1 polubienie

f.txt (231 bajtów)

2 polubienia

Czemu rozwiązanie podałeś w pliku, a nie bezpośrednio na forum, skoro to jest zdanie w języku polskim, a nie fixlist czy coś takiego?

A w czym Ci to przeszkadza?

W tym, że to jest forum, a nie serwer FTP. Nie rozumiem zbędnego klikania, ściągania i otwierania plików, szczególnie jak czytałbym to na smartfonie.

dla mnie to żaden problem, nic nie muszę ściągać,
nie róbmy OT i nie zachowujmy się jak “Polaczki”…

Acorus jak zrobię co trzeba wklęję nowe logi FRST

Ja nie robię dramy tylko pytam jaki to ma to cel. Równie dobrze można to samo wpisać w odpowiedzi, a nie wrzucać plik tekstowy.

Nie jesteś adresatem odpowiedzi.Pisałem już skrypt ale się rozmyśliłem.

1 polubienie

LORDEK - wydaje mi się, że Twoje pytanie to temat na wiadomość prywatną. Nic nie wnosi do wątku. Byłoby kiepsko gdybyśmy wszyscy byli tacy sami i zawsze działali w niemal identyczny sposób. Być może Acorus rzeczywiście miał jakiś cel/powód (nie chciał by treść pojawiała się w wynikach wyszukiwania), a może nie miał żadnego. Zdecydował się na taką formę i miał do tego prawo, równie dobrze mógł nakręcić filmik z odpowiedzią i go wrzucić :slight_smile: Jakie to ma znaczenie? Szczególnie, że pomogło. Już po odinstalowaniu jednego z antywirusów, więc dziękuję wam obu :beers:

krystian3w - i Tobie raz jeszcze :beer:

2.Addition.txt (59,5 KB)
2.FRST.txt (58,2 KB)
2.Shortcut.txt (38,8 KB)

1 polubienie

Jak napierdziela tego setki miesięcznie, to ma pewnie wygodną rutynę do tych porad i swoje metody.

1 polubienie

Zawartość pliku:

Odinstaluj Avast Free Antivirus,Plus-HD-8.1,YTDownloader.Pobierz i uruchom jako administrator AdwCleaner https://toolslib.net/downloads/finish/1/ Kliknij Scan(Skanuj) i później Cleaning(Oczyść).
Pokaż nowe logi z FRST.

A ja sie zapytałem tylko czemu odpowiedz wymagała jej pobrania, nic więcej, a nie została po prostu wpisana jako odpowiedź. Gdyby tam był skrypt to bym nawet słowa nie powiedział. Zastanawia mnie to tylko po co komuś szukającemu pomocy dorzucać kolejnych czynności. Totalny laik w takich wypadkach łapie się za głowę.

g.txt (23,1 KB)

ok.txt (17 bajtów)

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.