Nie uruchamijące się gry pod WinXP

Witam

Problem ma się tak, że próba uruchomienia gry(dotyczy to różnych aplikacji, oczywiście nie wszystkich, są gry które działają bez zarzutu) skutkuje… niczym. Po naciśnięciu ikony *.exe komp reaguje tak jakby próbował coś z tym zrobić, ale rezygnował z tego po chwili, czyli zaczyna coś uruchamiać(dysk twardy pracuje), niekiedy usiłuje coś wyświetlić a niekiedy nie, po czym wraca do stanu przed kliknięciem. Prawdopodobnie stało się tak po próbie zainstalowania niższej wersji directX(ogólnie podejrzewam że problem tkwi w grafice) podczas instalacji jakiś dziwnych gier przez mojego brata, choć to nic pewnego. Próbowałem usunąć directX i zainstalować po tym różne wersje DirectX, wszystko bez efektu. Nie pojawia się żadna informacja na ekranie więc nie wiem od czego zacząć(pewnie format c: by pomógł, ale interesuje mnie mniej radykalna forma). Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pzdr

Marcin

Spróbuj to do XP:

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq24

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy.

Jak tam szkodniki.

Miałem to samo, z tym że moja grafa to nvidia gf 4 i przeinstalowalem stery na 56.72 i wszystkie gry działaja :wink:

Moze to ci cos pomoze. Pozdro

Sorki za dłuższą nieobecnośc.

Nic z powyższych. To samo dziejew się na 2 różnych kartach graficznych(GF2 mx400 64MB oraz ATI 9550 128MB). Nie może to by problem sprzętowy, bo w takiej samej konfiguracji działał ten kjomputer przez kilka lat bez zastrzeżeń. Skanowałem dysk 2 różnymi programami antywirusowymi, w chwili obecnej jest “swierzy” system, wszystko zrobione jak w książce pisze i nadal ten sam problem. Nie pisałem jeszcze o problemie z zainstalaowaniem direct x 9.0c, nie udało się to ani razu, ani na straym systemie, anie po instalacji, ani po próbach deinstalacji bieżącego dx. Wszystkie testy w dxdiag ok. Próbowałem też różnych wersji sterowników.

Hmm… Masz w XP Service Packa 2 ??

Dzisiaj jest on koniecznością na poprawne działanie gier/systemu :stuck_out_tongue:

Posiada on między innymi DirectX 9.0c :stuck_out_tongue: