Nie wczytują sie obrazki na niektórych stronach

Witam, już pisałem w jednym wątku o moim problemie, lecz niestety go nie rozwiązałem. Otóż na niektórych stronach (gazeta.pl; onet.pl; nk.pl) nie wczytują się obrazki, tzn. z początku nie było obrazków (np. na gazecie) a nk raz działało, a raz nie. Postanowiłem zresetować ustawienia rutera i teraz te strony nie działają. Jest to na pewno wina routera, ponieważ sprawdzałem strony na 4 przeglądarkach, 4 komputerach i jeszcze na telefonie z WM oraz na Ubuntu więc wirusy czy inne odpadają. Szukałem na forum dp i znalazłem wzmiankę o http://funus.net/wiki/index.php/Referrer_logging . Niestety nie mam pojęcia jak skonfigurować mój router (D-Link DSL-2640B). Net: Netia (linie TP).

(jeżeli założyłem temat w złym dziale to przepraszam; jest to raczej wina sprzętu, czyli routera)

raczej to nie jest kwestia źle skonfigurowanego routera…

No tak, ale jak mówiłem po zresetowaniu routera do ustawień domyślnych, teraz gazeta.pl i jej portale w ogóle mi nie działają, na onecie wczytuje się tylko ta górna część (top), natomiast source forge wczytuje się bez elementów, jest sam tekst (przed resetowaniem tez tak było), nk nie działa.

EDIT. Już rozwiązałem problem, zadzwoniłem do D-Linka, i dowiedziałem się, że w ustawieniach routera trzeba zmienić MTU na 1400 (a domyślnie było 1500). Więc pamiętajcie, wirusy i inne ustrojstwa, z tego co pamiętam, to jakieś 10-20% przyczyn usterek, reszta to wina użytkownika lub sprzętu. Przy zwykłym antywirze, i nie wchodzeniu na jakieś podejrzane strony i skanowaniu każdego pendrive’a, nie ma szans aby problemem były wirusy. Pozdrawiam.

PS. Powyższy mój wywód napisałem, ponieważ jakikolwiek problem z netem lub z komputerem forumowicze polecają rozwiązać poprzez skany dysków itd. cóż nie winię ich za chęć pomocy, ale wystarczy tylko alternatywny system, jak Ubuntu (niekoniecznie zainstalowany, może być uruchomiony z płytki) który pomoże znaleźć przyczynę usterek.