Nie widać jednej partycji po zainstalowaniu nowego systemu

A więc mam problem,który polega na tym, że miałem na komputerze zainstalowany windows 7 jednak nie działała większość sterowników więc postanowiłem zainstalować windows xp. Dysk 320GB był podzielony na dwie partycje. Na jednej był system na drugiej dokumenty zdjęcia itp. Sformatowałem dysk systemowy i zainstalowałem xp-ka ale teraz wchodzę i widzi tylko ten dysk systemowy… co zrobić, bo nie chcę stracić tych wszystkich dokumentów i zdjęć? Proszę o pomoc

XP czysty czy z Service Packiem?

Jeśli czysty, zainstaluj SP2, a później SP3. Już po zainstalowaniu dwójki wszystko powinno wrócić do normy.

z SP2. Chyba jednak coś przekombinowałem :frowning: bo teraz sprawdzam i pisze że jest niezagospodarowana część dysku znaczy że mam wolne miejsce na którym mogę utworzyć nową partycję a tej starej nie ma i danych które były też… czy utraciłem te dane? da się to jeszcze odzyskać proszę pomóżcie!

Pozdrawiam

włoz plytke xpeka i przy podziale na partycje masz wybor musisz miec 1 dysk ( ilosc mb) i drugi wolne miejsce i to wolne zamien w drugi (nastepna wartosc mb) pisze wszystko przy podziale :slight_smile: nic nie formatuj i zakoncz :slight_smile:

Kolego musisz uaktywnic obluge partycji powyzej 135giga pojemnosci :slight_smile: za pewne zainstalowales profesionala…sciagnij ten program http://rapidshare.com/files/86616066/Tu … tor_XP.rar rozpakowujesz, odpalasz, zaznaczasz opcje wlacz oblsuge duzych dyskow :slight_smile: i wsio powinno pomoc

tyle że jest problem że już mam tą drugą partycję 170GB i jest pusta …

sproboj tym programem dane potrafi odzyskac w 90 procentach

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ofessional

pobralem go już… a znajdzie mi te wszystkie pliki?

mam jeszcze drugamozliwość bo kopiowalem pliki ze starego kompa z dysku 160GB i też go sformatowałem ale od tego czasu jest czysty i nie bylo nic instalowane na nim… może łatwiej go podpiąć i spróbować z niego coś odzyskac? jak myślisz/cie?

ten progs ktory ci podalem potrafi odzyskac dane nawet sprzed 4 formatow wstecz…jest jeden minus potrzebny jest key do aktywacji…po wersja trial pozwala na podejrzenie plikow…a pelna na odzyskanie ich…serial zaraz nabede…moment.

Dodane 21.03.2009 (So) 23:07

niestety mam tylko patcha :confused:

mam już ten program w kompie :wink: ktory skan mam wybrać?

tylko po co odzyskiwac cos, co nie zginelo?

@pikouko - w zarzadzaniu dyskami tez nie widac partycji?

darmowy testdisk i naprawa tabeli partycji - widac gdzies sie popsula i dlatego jej nie ‘widac’

a dwa, jesli wgrywales nowego windowsa, to musisz jeszcze przypisac prawa do partycji/katalogow dla nowego profilu (nawet jesli nazwa jest ta sama)

już wszystko ok. odzyskałem dane :slight_smile: dzięki za pomoc :smiley: