Nie widać komputerów w sieci lokalnej

Może u kogoś wystąpił taki problem? Proszę o pomoc w rozwiązaniu.

W sieci lokalnej wszystkie komputery są ustawione w jednej grupie roboczej. Moja “Siódemka” widzi tylko niektóre, natomiast komputer z XP widzi wszystkie podłączone w danym momencie.

W sieci działa cała masa access pointów i udostępnia SSID. W jednej sieci widzę niektóre komputery, w innej inne niż w pierwszej. Czy może to być związane z ustawieniami tych AP? Czy raczej siódemki? Dodam, że wszystkie sieci wykryte w moim laptopie ustawiam jako sieci domowe.

Sieci domowe muszą być w grupie roboczej DOM. Ta grupa została stworzona o sieci domowej stworzonej w obrębie komputerów z Windows 7. Korzystniej jest utworzyć własną grupę roboczą i wybrać tryb połączenia Firma zamiast Dom. Drugą kwestią jest używanie programów Internet Security czy innych programów zabezpieczających, które trzeba “nauczyć”, które sieci są dobre, a które złe.

Ustaw wszędzie na WORKGROUP a nie GRUPA_ROBOCZA.

Przecież napisałem, że są ustawione w jednej grupie roboczej. A czy nazywa się WORKGROUP czy jakkolwiek inaczej to nie ma znaczenia.

No kiedyś miałem taki sam problem - do momentu nie ustawienia właśnie wszędzie WORKGROUP. Bo to tylko teoretycznie nie ma znaczenia.