Nie widać płyt CD(wszystkich) w czytniku

Witajcie, nagle czytnik CD przestał widzieć płyty . Dobrze ,że mam nagrywarkę. Czy to już trzeba wymienić ,czy można to naprawić ,sprawdzić dlaczego tak jest?

Dobrze podłączony jest?? Przeczyść laser najlepiej spirytusem i wacikami(takimi do uszu), bo te płyty czyszczące nic nie dają.

Sprawdź także, czy napęd widoczny jest w Moim komputerze. Spróbuj uruchomić jakąś płytę bootowalną (najlepiej instalkę systemu), przy starcie komputera. Pozwoli to sprawdzić, czy napęd chodzi.

Jest i potem komunikat następującej treści: włóż dysk do stacji dysków na

A czy da radę bootować z niej dajmy na to instalkę systemu? Jeżeli tak, to coś z systemem, jeżeli nie to z napędem.

Jaki Masz system operacyjny?

Start -> uruchom -> devmgmt.msc -> dvd/cd rom drives -> PPM na wybranym napędzie i odinstaluj -> restart systemu

WIN XP HE

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 0:19 został dopisany post przez kalina

Czy to co radzisz spowoduje odsinstalowanie nagrywarki i stacji CD, jeśli tak to co potem?

Po włączeniu ponownym komputera napęd zostanie zainstalowany ponownie. Odinstalowujesz tylko ten niedziałający napęd.

Ten odinstalowany?

Wszystkie urządzenia jakie odinstalujesz i niewykryte (jakbyś coś wsadziła nowego do komputera) zostaną na nowo zainstalowane, przy starcie systemu.

Włożyłam płytę instalacyjną WIN i też jej niewidzi

Raczej napęd padł. Możesz jeszcze sprawdź podłączenia (stan taśmy przesyłania danych), wyczyścić napęd. Raczej nie pomoże, ale możesz próbować aktualizacji firmwareu nagrywarki.

W dniu 05.06.2008 , o godzinie 12:11 został dopisany post przez cosik_ktosik

Raczej napęd padł. Możesz jeszcze sprawdź podłączenia (stan taśmy przesyłania danych), wyczyścić napęd. Raczej nie pomoże, ale możesz próbować aktualizacji firmwareu napędu

Przepraszam, kliknęło mi się podwójnie :wink:

menadżer mówi, że urządzenie działa prawidłowo efektów brak

Prawdopodobnie padł napęd(sam w sobie chodzi dobrze ale laser już nie czyta płyt).Jeśli czyszczenie nie pomoże to niestety, wymiana napędu.

Jak dostać się do lasera ? Mam obudowę STEP i żadnej wprawy w rozkręcaniu pudła( poza czyszczeniem).Co można uszkodzić przez nieuwagę.

Przez nieuwagę można wiele/wszystko uszkodzić.Jeśli nie masz wparawy w rozkręcaniu kompa lepiej tego nie rób.Możesz zawsze oddać kompa do serwisu z poleceniem sprawdzenia napędu.Może coś poradzą.

Żeby dostać się do lasera czekałby Cię długa droga(zdjęcie ściany obudowy,wykręcenie napędu[śrubki] po wcześniejszym odłączeniu “wtyczek”,i potem to już zależy od napędu, zazwyczja trzeba jeszce parę srubek wykręcić i jest się w środku).Ale mówię.Nie robiłaś tego nigdy to moze lepiej nie robić/Albo robić z kimś kto się trochę na tym zna.No albo być ostrożnym :slight_smile:

Wyciągasz napęd z kompa, odkręcasz obudowę z napędu i masz, nieraz najpierw trzeba zdjąć panel przedni napędu.

Albo dać napęd do serwisu lub nowy.

Nagle znalazł płytę i zachwilę już jej nie widział.Coś się dzieje z kompem znikają mi ikony z pulpitu. Czego to objaw .

Po jakimś czasie się pojawiły=wyłączył się proces explorer.exe

Napęd go prawdopodobnie wysypał.

Jak znikają?Które zniknęły?Możliwe że jakiś wir.

Co do napędu.Mówiłem.Raz może czytać, zaraz znów bez reakcji.Prawdopodobnie się zużył.

A próbowałaś zwykłego restartu?